NBA LIGA

Bojan Bogdanović i Ivica Zubac pružili odlične partije, Pistonsi ipak poraženi, a LA Clippersi upisali petu pobjedu u nizu

29.01.2023 u 09:08

LA Clippersi Ivice Zubca sinoć su upisali petu uzastopnu pobjedu svladavši u gostima Atlanta Hawkse sa 120-113, a hrvatski je košarkaš zabio 18 koševa (šut iz igre 6/9) i dodao šest skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i dvije blokade u 36:35 minuta na terenu

Kawhi Leonard i Paul George zajedno su postigli 55 koševa predvodeći Clipperse, od čega je Leonard ubacio 32 poena uz osam skokova i četiri asistencije, a George je zabio 23 koša uz sedam skokova i šest asistencija. Clippersima je ovo 28 pobjeda od početka, a imaju i 24 poraza, dok je Atlanta na omjeru 25-25.

Atlantu su predvodili Trae Young s 31 košem i deset asistencija, John Collins je dodao 16 koševa, a Dejounte Murray 15 koševa i osam asistencija.

Detroit Pistonsi Bojana Bogdanovića su poraženi kod kuće, sa 117-114 su ih svladali Houston Rockets. Bogdanović je odigrao 37:07 minuta i zabio 18 koševa (šut iz igre 6/17, trice 1/6) uz dva skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Alex Bursk je bio njegov najučinkovitiji suigrač sa 21 poenom. Detroit je sada na 13 pobjeda i 38 poraza, a Houston na 12-38.

Pobjedničku momčad predvodio je Eric Gordon sa 24 koša.

Phoenix Suns Darija Šarića su sa 128-118 poslije produžetaka u gostima svladali domaće San Antonio Spurse.

Chris Paul je skupio 31 poen i 11 asistencija, a Mikal Bridges dodao je 25 poena, od čega osam u produžecima za petu pobjedu Phoenixa u šest zadnjih utakmica. Šarić je odigrao 23:03 minuta i lošu šutersku večer u kojoj je ubacio samo dva poena nadoknadio je sa 13 skokova, jednom asistencijom i jednom blokadom.

DeAndre Ayton dodao je 23 koša za Sunse, a Cameron Johnson 15. Keldon Johnson ubacio je 34 poena za San Antonio, a Jeremy Sochan postigao je rekord karijere 30. Spursi su izgubili pet uzastopnih utakmica i deset od zadnjih 11.

Phoenix sada ima omjer pobjeda i poraza 26-25, a Spursi 14-36.

Boston Celticsi su prekinuli niz od četiri poraza pobijedivši sinoć kod kuće LA Lakerse nakon produžetka sa 125-121, a poražena momčad tvrdi da je oštećena na kraju regularnog dijela utakmice.

Lakersi su vodili 105-102 pred kraj zadnje četvrtine, ali je Brown zabio i bio fauliran 4,1 sekundu do igre. Brown je izveo slobodno bacanje za izjednačenje na 105-105, a utakmica je otišla u produžetke nakon što je LeBron James promašio polaganje neposredno prije sirena, iako su ponovljene snimke pokazale da je Jamesa faulirao Jayson Tatum tijekom igre.

Jaylen Brown je za pobjedu Celticsa ubacio 37 koševa i upisao devet skokova. Brown je postigao 11 pogodaka u produžetku, uključujući i skok koji je Celticsima donio vodstvo od 119-114 50,8 sekundi do kraja. Također je izveo dva slobodna bacanja koja su dovela Celticse u vodstvo 121-116 33,1 sekundu do kraja. Anthony Davis zabio je tricu koja je smanjila vodstvo Bostona na 123-121 dvije sekunde prije kraja, ali je Tatum s dva slobodna bacanja zaključio rezultat.

James je utakmicu završio sa 41 poenom, devet skokova i osam asistencija, a Davis je dodao 16 koševa i deset skokova. Tatum je za Boston upisao 30 poena i 11 skokova.

• Philadelphia 76ers - Denver Nuggets 126-119
  • Brooklyn Nets - New York Knicks 122-115
  • Detroit Pistons - Houston Rockets 114-117 (Bojan Bogdanović je odigrao 37:07 minuta za Detroit, zabio je 18 koševa i upisao dva sloka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu)
  • Orlando Magic - Chicago Bulls 109-128
  • Atlanta Hawks - LA Clippers 113-120 (Ivica Zubac je odigrao 36:35 minuta za Clipperse, zabio je 18 koševa i upisao šest skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i dvije blokade)
  • Minnesota Timberwolves - Sacramento Kings 117-110
  • New Orleans Pelicans - Washington Wizards 103-113
  • San Antonio Spurs - Phoenix Suns 118-128 (produžetak) (Dario Šarić je odigrao 23:03 minute za Phoenix, zabio je dva koša i upisao 13 skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu)
  • Boston Celtics - Los Angeles Lakers 125-121 (produžetak)
  • Utah Jazz - Dallas Mavericks 108-100
  • Portland Trail Blazers - Toronto Raptors 105-123