POBJEDA INDIANE

Bogdanovići opet potpuno zbunili Amerikance; zajedno ubacili čak 46 koševa!

30.03.2018 u 08:53

Američkim medijima je posebno zanimljivo bilo pratiti utakmicu između Indiana Pacersa i Sacramento Kingsa zbog dva igrača istog prezimena i sličnog imena koji nisu ništa u rodu. Naravno, riječ je o Bojani i Bogdanu Bogdanoviću

Na koncu je, nakon sjajne i vrlo zanimljive utakmice u gostima kod Sacramenta, slavio hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović sa svojim Indiana Pacersima 106:103. To je bila četvrta pobjeda u nizu Indiane koja je tako ostala u utrci s Philadelphijom, koja je ostala na 2-4 tjedna bez centra Joeal Embiida (ozljeda lica), za treće mjesto na Istoku.

Tri minute prija kraja Oladipo je pogodio tricu za seriju Indiane od 7:0 kojom je došla u vodstvo od 99:91. Kings drže korak i dolaze na 99-96 zahvaljujući trici Hielda nešto više od minute prije kraja.

Bojan Bogdanović je za 36 minuta provedenih na parketu ubacio 25 koševa (šut iz igre 7-13, trice 2-6, 9-9 slobodna bacanja), a srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović ubacio je 21 koš (šut iz igre 8-15, trice 4-9) uz tri skoka i četiri asistencije. Iako na ovim prostorima svi poznavatelji košarke jako dobro znaju koji je Bogdanović Hrvat, a koji Srbin ta sličnost njihovih imena još uvijek zbunjuje većinu Amerikanaca.

U završnici utakmice ključne koševe zabio je najbolji igrač Pacersa Victor Oladipo koji je utakmicu završio s 24 koša i pet skokova. Kod Kingsa treba spomenuti kako je Buddy Hield ušao s klupe i ubacio 20 koševa uz sedam skokova.

Dodajmo još kako su oslabljeni San Antonio Spursi nadigrali Oklahoma City Thundere 103:99 uz još jednu sjajnu igru , LaMarcusa Aldridgea koji je upisao 25 koševa i 11 skokova. Kod Thundera najbolji su bili Paul George s 26 koševa, sedam skokova i šest asistencija te Russell Westbrook s 19 koševa, 11 skokova i pet asistencija.

Zanimljiva utakmica igrala se u Oaklandu gdje su NBA prvaci Golden State Warriorsi poraženi od Milwaukee Bucksa 116:107 uz dodatak kako je Kevin Durant, koji se vratio nakon ozljede (rebra), isključen na kraju prvog poluvremena iz igre zbog prigovaranja sucima (za 17 minuta je zabio deset koševa uz šest asistencija).

Kod Bucksa najbolji je bio tamnoputi Grk Giannis Antetokounmpo s 32 koša i pet asistencija te Khris Middleton s 23 koša. Kod Warriorsa oduševio je mladi Quinn Cook s 30 koševa uz šut za tricu 5-5!

U redove Warriorsa vratio se i Draymond Green koji je pauzirao tri utakmice, a on je ubacio 11 koševa uz pet skokova i šest asistencija.

Bucksi, koji još nisu osigurali nastup u doigravanju, imaju pet utakmica prednosti ispred Detroit Pistonsa (35-40).

Zahvaljujući ovom porazu Warriorsi (54-21) su sigurno na drugom mjestu u Zapadnoj konferenciji. Prvo su mjesto na Zapadu osigurali Houston Rockets (61-14).

Miami Heat su korak bliže završnici nakon što su sinoć sa 103-92 pobijedili gostujuće Chicago Bullse. Da su Detroit Pistonsi izgubili, Heat bi već imao sigurno mjesto u završnici, no Detroit je pobijedio Washington Wizardse sa 103-92. S ovom pobjedom Miami je ostao na sedmom mjestu na Istoku utakmicu i pol ispred Milwaukee Bucksa koji su svladali Golden State Warriorse.

Josh Richardson je predvodio Miami sa 22 koša, a Goran Dragić je ubacio 17 za Heat kojem je ovo peta pobjeda u zadnjih sedam utakmica.

David Nwaba i Noah Vonleh su bili najbolji u redovima Chicaga sa 15 i 14 koševa svaki.