NETSI ISPLATILI JOHNSONA

Bogdanovićeva eksplozija; pogledajte kako je uništio Phoenix!

26.02.2016 u 09:16

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović bio je najbolji igrač s 24 koša u pobjedi Brooklyn Netsa 116:106 na gostovanju kod Phoenix Sunsa. Mostarac je praktički sam uništio momčad iz Arizone...

Nakon što su se čelni ljudi Brooklyn Netsa zahvalili te odmah isplatili otpremninu veteranu Joeu Johnsonu (igrač koji s 24,5 mil. USD ima drugu najveću plaću u NBA-u!), kojeg želi u svojim redovima nekoliko play-off momčadi, hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović vraćen je u startnu petorku. Za 38 minuta Bogdanović je ubacio 24 koša (šut iz igre 8-16) dok je kod Phoenix Sunsa najbolji bio bivši igrač Netsa Mirza Teletović s 30 koševa.

'Joe je bio naš vođa i svi smo znali da moramo dati sve od sebe večeras. Pokušali smo igrati brže nego obično i nakon što smo iskoristili neke njihove izgubljene lopte te ubacili nekoliko trica to nam je podiglo samopouzdanje', kazao je nakon utakmice 26-godišnji Bogdanović, koji u startnoj petorci Netsa nije bio od 8. siječnja (ukupno mu je ovo bio 18. start u petorci).

Košem Bogdanovića Netsi su na kraju poluvremena poveli 66:45 i tada je bilo jasno da će tu veliku prednost teško ispustiti...

Dodajmo kako je u četvrtak zaigrao i Mario Hezonja te je za 15 minuta ubacio tri koša (šut 1-5) u domaćem porazu 114:130 od branitelja NBA titule Golden State Warriorsa, a fenomenalnu utakmicu odigrao je Stephen Curry za 34 minute ubacivši 51 koš (šut iz igre 20-27, trice 10-15) te je uz to imao osam asistencija i sedam skokova. Još jedna briljantna partija MVP-a.

Kod Orlanda najbolji je bio Francuz Evan Fournier s 20 koševa i četiri ukradene lopte.

Dodajmo kako je Curry postavio novi NBA rekord sa 128 utakmica u nizu u kojima je ubacio barem jednu tricu, a sudeći prema formi u kojoj igra, taj će rekord još neko vrijeme povećavati.

12. Denver 58 23 35
13. Minnesota 58 18 40