ODLIČAN DARIO ŠARIĆ

Bogdanović zabio za produžetak; svi govore o njegovom zakucavanju!

09.02.2017 u 10:47

Hrvatski reprezentativci Bojan Bogdanović i Dario Šarić su sinoć odigrali odlične utakmice, predvodili su svoje momčadi, no i Brooklyn Nets i Philadelphia 76ers su upisali poraze.

Brooklyn Nets su izgubili nakon produžetka od Washington Wizardsa sa 114:110. Gubili su od prve minute, na poluvremenu zaostaju 10 koševa i 12 na početku zadnje četvrtine. Zahvaljujući seriji od 13:2 u zadnjoj četvrtini Netsi izjednačuju na 85-85, i to je prvo od pet izjednačenja u tom dijelu utakmice.

Utakmicu je u produžetak odveo Bojan Bogdanović koji je pogodio koš 41.9 sekundu prije kraja za 100:100. Dodajmo tome kako je raspoloženi Bogdanović u završnici utakmice sjajno zakucao lijevom rukom čime je mnoge iznenadio. Njegov potez oduševio je navijače Netsa... Netsi su tri puta vodili u produžetku. Ali kod rezultata 107:107 na Ottu Porteru je napravljen prekršaj, on pogađa dva slobodna za Washington, a 21 sekundu kasnije dva slobodna pogađa i John Wall. Bogdanović je pogodio koš i približio Netse na 111:109, ali je onda do kraja utakmice promašio dvije trice.

Hrvatski je reprezentativac bio najučinkovitiji u redovima Brooklyna i u 33 minute je zabio 21 koš uz pet skokova, četiri asistencije te dvije ukradene lopte. Justin Hamilton je u 16 minuta ubacio tri koša te dodao tome dva skoka, dvije asistencije i jedan blok. Najbolji je kod domaćina bio Bradley Beal sa 26 pogodaka.

Bojan Bogdanovic Highlights | 21 Points

Od Philadelphia 76ers-a Darija Šarića bolji su bili San Antonio Spurs sa 111-103. Šarić i Jahlil Okafor su predvodili Sixerse sa po 20 pogodaka svaki, a hrvatski je košarkaš u 21 minutu koliko je proveo na terenu dodao i jedan skok te tri asistencije. Šarić je pogodio četiri trice na utakmici, što mu je najbolji učinak do sada u NBA.

Najbolji strijelac Spursa bio je Kawhi Leonard sa 32 pogotka te šest skokova i pet asistencija. Sixersi su se najviše približili na dva koša razlike kod 87-85 sedam i pol minuta prije kraja, a četiri minute prije kraja zaostajali su pet koševa. I LA Lakers Ivice Zubca su doživjeli poraz, sa 121-102 su ih svladali Detroit Pistonsi.

Najbolji kod Lakersa bili su Lou Williams i Julius Randle sa po 17 koševa svaki. Hrvatski je košarkaš odigrao 21 minutu za Lakerse i zabio pet koševa uz dva skoka, jednu asistenciju i dva bloka. Lakersi (18-37) su dobro otvorili utakmicu, ali onda im se obrana raspala u trećoj četvrtini nakon čega se Pistonsi odvajaju.