EUROLIGA

Bogdanović i Tomić najbolji u pobjedama svojih momčadi

17.10.2013 u 23:13

Barcelona Ante Tomića pobjedom je startala u novu euroligašku sezonu. U 1. kolu skupine A Barça je u Palau Blaugrani sa 67-60 savladala Partizan...

Hrvatski reprezentativac bio je uz Kostasa Papanikolaoua najefikasniji igrač svoje momčadi s 13 koševa, s tim da je na parketu proveo tek nepunih 18 minuta.

Dvice je šutirao 5-6, slobodna bacanja 3-4, a pridodao je i 2 skoka i po 1 ukradenu loptu i blokadu. Priliku za igru dobio je i Mario Hezonja kojem je trener Xavier Pascual pružio pet minuta na parketu za kojih je upisao jedan skok.

I košarkaši Fenerbahçea pobjednički su otvorili novu euroligašku sezonu. U 1. kolu skupine A slavili su na gostovanju kod Budivelnika u Kijevu sa 102-84 predvođeni Bojanom Bogdanovićem.

Hrvatski je reprezentativac zabio 21 koš (dvice 7-12, trice 1-2, sl. bacanja 4-5), i pridodao 4 skoka, 1 asistenciju i 1 ukradenu loptu za 33 minute igre.

Istanbulski je klub susret odlučio u posljednjoj četvrtini koju je dobio 31-7. Fenerbahçe je imao sedmoricu dvoznamenkastih po broju koševa, a među njima je bio i Luka Žorić koji je upisao 10 koševa (dvice 4-5, sl. bacanja 2-4) i 4 skoka za 13 minuta na parketu. Emir Preldžić ubacio je 14 koševa, Linas Kleiza i Melih Mahmutoglu po 12, a Nemanja Bjelica i Bo McCalebb po 11 koševa.

Kod Budivelnika je prednjačio Darjuš Lavrinovič s 21 košem.

U preostaloj utakmici skupine A CSKA je slavio na gostovanju kod Nanterrea s tijesnih 62-59 nošen na krilima Saše Kauna koji je ubacio 16 koševa uz 9 skokova.

U skupini D Lokomotiv Kuban, novi klub Kronoslava Simona, slavio je u Beogradu na gostovanju kod Crvene zvezde 87-84. Simon je za 19 minuta igre ubacio 4 koša (dvice 2-5, trice 0-2) uz jednu ukradenu loptu, a Lokomotiv su do slavlja vodili Marcus Williams s 23 koša i 7 skokova, te Richard Hendrix sa 19 koševa i 9 skokova.

U preostale dvije utakmice skupine D pobjede su odnijeli domaćini. Caja Laboral je sa 84-80 savladala Maccabi, dok je Lietuvos Rytas u produžetku sa 84-83 bio bolji od Panathinaikosa.

Renaldas Seibutis s 19 i Darius Songaila sa 13 koševa i 8 skokova prednjačili su kod Lietuvos Rytasa, dok je kod Panathinaikosa Roko Leni Ukić ubacio 8 koševa (dvice 3-4, trice 0-4, sl. bacanja 2-2), uz 3 skoka, 4 asistencije 2 ukradene i 4 izgubljene lopte za 22 minute igre.

Anadolu Efes Zorana Planinića i Stanka Baraća slavio je lako u Istanbulu protiv Emporio Armanija iz Milana sa 87-67. Istaknuli su se Scotty Hopson i Duško Savanović, svaki s 22 koša, dok su Planinić i Barać svaki ubacili po 2 koša. Planinić je na parketu proveo 21 minutu uz šut iz igre 0-3, ubacivši oba koša iz slobodnih bacanja, a uknjižio je 3 skoka, 3 asistencije i 1 ukradenu loptu.

Barać je također oba koša zabio iz slobodnih bacanja, a uhvatio je i 3 lopte pod obručima za 14 minuta igre.