borba za premiership

Bilićev West Bromwich u derbiju dvije vodeće momčadi zbog autogola ostao bez važnih bodova

01.01.2020 u 20:38

U velikom derbiju 26. kola engleske Druge lige WBA bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića kod kuće je odigrao 1:1 s Leeds Unitedom. Imali su vodstvo i prigodu za 2:0, a na koncu su ostali bez dva važna boda

WBA je odlično krenuo u utakmicu i poveo već u 2. minuti golom stopera iz Nigerije Samija Ajayja, a gosti su u 52. minuti izjednačili autogolom istog igrača. Za Bilićevu momčad hrvatski nogometaš Filip Krovinović je igrao do 63. minute.

Imali su igrači WBA nekoliko prilika za postizanje gola i vrijedna tri boda, ali nisu imali sreće.

Dodajmo kako je ovo bila četvrta utakmica u nizu da WBA nije upisao pobjedu uz dodatak kako su tri puta odigrali neriješeno te upisali u prošlom kolu kod kuće od Middlesbrougha 2:0.

Leeds i WBA vode na ljestvici s po 52 boda, devet više od Brentforda i Nottingham Palacea. Ulazak u elitnu Premijerligu izravno će izboriti dvije prvoplasirane ekipe Championshipa.