LIGA PRVAKA

Bilić neporažen protiv Arsenala, Athletic prijeti Napoliju

19.08.2014 u 20:40

Prvog dana 'play-offa' nogometne Lige prvaka Bešiktaš i Arsenal odigrali su bez pogodaka, Athletic Bilbao je ostao neporažen kod Napulja, a pobjede su upisali Bayer Leverkusen, Red Bull Salzburg i Steaua

Liga prvaka, prve utakmice 'play-offa':

Bešiktaš – Arsenal 0:0

Napoli – Athletic B. 1:1 (Higuain 68 / Muniain 41)

Kopenhagen – Bayer L. 2:3 (Jorgensen 9, Amartey 13 / Kiessling 5, Bellarabi 31, Son 42)

Steaua – Ludogorec 1:0 (Chipciu 88)

Red Bull Salzburg – Malmo 2:1 (Schiemer 16, Soriano 54 / Forsberg 90+1)

Tijek utakmica:

Kraj utakmica - Bilić je zadržao aktivan rezultat, Athletic još aktivniji, a pobjede su ostvarili Bayer, Red Bull i Steaua

RB SALZBURG - MALMO 2:1 (Forsberg 90+1
90+1 - ipak će biti žestoko u Švedskoj u uzvratu, jer je Forsberg vratio goste u život

STEAUA - LUDOGOREC 1:0 (Chipciu 88
88' - ipak gol za Steauu! Zabio je Chipcio krasnim udarcem u samoj završnici susreta!

BEŠIKTAŠ - ARSENAL (Ramsey crveni karton
80' - Arsenal je ostao s desetoricom nakon drugog žutog kartona velškog veznjaka. Šansa za Bilićevu momčad..

NAPOLI - ATHLETIC 1:1 (Higuain 68
68' - izjednačenje u Napulju! Iskoristio je Higuain dodavanje Hamšika i preciznim udarcem vratio svoju ekipu u utakmicu

RB SALZBURG - MALMO 2:0 (Soriano 54
54' - Austrijanci dolaze do velike prednosti! Soriano je pogodio tri vratnice u prvom dijelu, a sada konačno zabija iz slobodnog udarca

Kraj prvog dijela - puno golova u Kopenhagenu, iznenađenje u Napulju i promašenih pregršt prilika Bešiktaša i Arsenala obilježili su prvih 45 minuta

KOPENHAGEN - BAYER 2:3 (Son 42
42' - preokret Bayera! Korejac Son se riješio braniča i zatim preciznim udarcem poslao loptu u desni kut!

NAPOLI - ATHLETIC 0:1 (Muniain 41
41' - veliki šok u Napulju! Benitezova momčad gubi zahvaljujući pogotku Muniaina preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora nakon asistencije Oscara de Marcosa!

KOPENHAGEN - BAYER 2:2 (Bellarabi 31
31' - novi gol u Kopenhagenu! Gosti su izjednačili , pogodio je Bellarabi poluvolejom nakon jedne duge lopte

RB SALZBURG - MALMO 1:0 (Schiemer 16
16' - Red Bull na pravi način odgovara na provokacije iz Švedske krasnim golom Franza Schiemera

KOPENHAGEN - BAYER 2:1 (Amartey 13
13' - novi pogodak u Danskoj! Amartey je utrčao, riješio se braniča i zabio za ekspresni preokret Kopenhagena!

KOPENHAGEN - BAYER 1:1 (Jorgensen 9 / Kiessling 5
5' - loš početak za domaće u Danskoj. Kiessling je zabio iz blizine na daljoj stativi i donio važnu prednost Bayeru iz Leverkusena
9' - gol za Kopenhagen! Odmah je uzvratio glavom Martin Jorgensen nakon kornera!

1' - dvoboji Lige prvaka su počeli, čekaju nas vrlo zanimljivi okršaji! Demba Ba je već u drugoj sekundi opalio s centra, Szczesny je teškom mukom obranio

Nogometne poslastice elitnog klupskog natjecanja ponovo su pred nama. Dvobojima 'play-offa' Lige prvaka zagrijavamo se za grupnu fazu koja počinje u rujnu. Prve večeri svakako će najzanimljiviji dvoboj biti između Bešiktaša i Arsenala, u kojem će naš bivši izbornik Slaven Bilić loviti svoju najveću pobjedu otkad je napustio kormilo Hrvatske. Topnici pak žele nastaviti svoju veliku seriju sudjelovanja u Ligi prvaka i definitivno su u ulozi favorita.

Vatreno će biti i u Napulju gdje Napoli dočekuje Athletic Bilbao. Benitezova momčad ima kvalitetu i ugled, ali protiv momčadi iz Baskije nikom nije lako igrati. Bayer Leverkusen našeg Tina Jedvaja pokušat će pak u gostima protiv Kopenhagena izboriti aktivan rezultat pred uzvrat, no Danci su prošle godine igrali odlično u Ligi prvaka i neće ih biti jednostavno izbaciti. U ostalim utakmica Dinamovi 'prijatelji' iz Ludogoreca protiv Steaue će pokušati izboriti svoj prvi nastup u elitnom nogometnom natjecanju, a Red Bull Salzburg protiv Malmoa ponoviti prošlogodišnji uspjeh i ući u grupnu fazu...