BEL - ALŽ 2:1

Belgija u deset minuta spriječila još jednu senzaciju

17.06.2014 u 17:45

Belgijska se nogometna reprezentacija nakon 12 godina vratila na svjetsku smotru. A taj je povratak bio relativno težak, jer protiv Alžira morali su Belgijanci loviti 0:1. Ipak, Wilmots je dobrim promjenama u drugom dijelu, u samo deset minuta, uspio posve preokrenuti rezultat i stići do pobjede 2:1

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

BELGIJA: Courtois, Vertonghen, Van Buyten, Kompany, Alderweireld, Dembélé, Witsel, Hazard, De Bruyne, Chadli, Lukaku
ALŽIR: Mbolhi, Halliche, Medjani, Bougherra, Ghoulam, Taïder, Nabil Bentaleb, M-Sbaa, Feghouli, Soudani, Riyad Mahrez

90'+3 KRAJ UTAKMICE
90' - igrat će se još tri minute
88' - Belgija posve dominira; a unatoč vodstvu i dalje napadaju
80' - GGOOLLL - sjajna akcija i kontra Belgije, Mertens zabija za 2:1
71' - i druga alžirska promjena - Lacen je ušao, Mahrez izašao
70' - GGOOOLLL - Fellaini je na ubačaj De Bruyjnea glavom matirao alžirskog golmana
67' - Belgijanci pojačavaju pritisak
66' - odličnu priliku ima Origi, ali Mbolhi je siguran
66' - mijenja i Halilhodžić - Soudani izlazi, ulazi Slimani
65' - i zadnja izmjena u Belgiji, ulazi Fellaini, koji nije igrao od prve minute jer ima problema s ozljedom, izlazi Dembele
63' - Alžirci sve češće uspjevaju odigrati i po sedam, osam dodavanja...
58' - Wilmots opet mijenja - izašao je Lukaku a ušao Origi
57' - korner za Alžir, prebačena je lopta glavom na drugu vratnicu, a Soudani nije stigao do lopte; da je - bilo bi to 2:0
55' - novi rekid za Belgiju, ali Mbohli sigurno intervenira
50' - Mertens je izveo korner, Mbohli je loše izašao na loptu, ali ni Witsel nije dobro reagirao
46' - Belgija je u nastavak ušla s novim igračem, umjesto Chadlija ušao je Mertens

45' + 1 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA
44' - prvi pravi ulazak Belgijanaca u 16-eraca Alžira no Chadli je pucao slabo i neprecizno
38' - Vertonghen je pokušao iz slobodnog udacra, s nekih 25 metara, ali pucao je preko gola
34' - dosta se je dugo čelako na reakciju Belgijanaca, no tek je Wilsel raspoložen za udarce, ali i ovog puta to je bilo loše
25' - GGGOOLLL - Feghouli je pogodio za vodstvo Alžira 0:1
23' - Verthongen je nakon ubačaja Ghoulama srušio Feghoulija u svom 16-ercu, a sudac je pokazao na bijelu točku
21' - evo novog udarca Belgije, sada je pucao Witsel, s time da je Mbolhi bio na velikim mukama
17' - Bentaleb je imao priliku, ali loše je pucao
17' - nemoć Belgijanaca je očita pa je Van Buyten pokušao udracem s 40 metara ugroziti protivničkog vratara
13' - 'vragvoi' i dalje nemaju rješenja za Alžirce
8' - Belgijanci se zada muče s prolaskom kroz obranu Alžiraca
5' - čak su Afrikanci prvi stigli do prilike, no Soudani je igrao rukom, pa je sudac zaustavio igru
3' - Alžirci su dobri, rastrčani, borbeni...
1' - počela je utakmica

- dvoboj u Belo Horizonteu igra se po 'normalnim uvjetima', to jest po temperaturi od 29°C, ali i vlažnosti zraka od 'samo' 37%.