IMAMO JOŠ POSLA

Belgija i dalje nepobjediva, veliki preokret Walesa!

22.03.2013 u 23:03

Nakon što su odigrane sve utakmice 5. kola u skupini A prilično je izvjesno da će se za prvo mjesto i izravan plasman na Svjetsko prvenstvo u Brazilu boriti Hrvatska i Belgija

Izabranici Igora Štimca su ranije pobijedili Srbiju s 2-0, a istim je rezultatom kasnije u Skopju Belgija nadigrala Makedoniju. Belgija i Hrvatska sada imaju po 13 bodova, a daleko iza njih je na trećem mjestu sa šest bodova Wales koji je u petak na Hampden Parku u Glasgowu svladao Škotsku s 2-1.

Veznjak Werdera Kevin de Bruyne je doveo Belgijance u vodstvo u 26. minuti, a Eden Hazard je u 62. minuti bio precizan s bijele točke za konačnih 2-0. Veznjak Chelseaja je prije toga sam i izborio penal nakon što je prekršaj na njemu napravio Aleksandar Lazevski.

Wales je do velike pobjede u Škotskoj stigao nakon zaostatka 0-1 i nakon što mu je na poluvremenu zbog ozljede igru morao napustiti najbolji igrač Gareth Bale. Domaći su poveli u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Charlie Mulgrew nabacio iz kornera, a Grant Hanley glavom smjestio loptu u mrežu.

U 71. je minuti Robert Snodgrass u kaznenom prostoru srušio Chrisa Guntera i dobio drugi žuti karton, a precizan je iz jedanaestarca bio nogometaš Arsenala Aaron Ramsey. Već u 74. minuti je pobjedu Velšanima donio Hal Robson-Kanu, pogodivši glavom poslije centaršurta Andyja Kinga s desnog krila. Važna se situacija dogodila u sudačkoj nadoknadi kada je zbog drugog žutog kartona isključen Ramsey koji će tako morati propustiti utakmicu protiv Hrvatske.

Podsjećamo, naša vrsta u utorak gostuje kod Walesa, na stadionu Liberty u Swanseaju, a zasad nije poznao koliko je teška ozljeda Garetha Balea i hoće li zvijezda Tottenhama moći igrati.