potukla je konkurentice

Beatrice Chebet za kraj 2023. 'skinula' rekord na 5000 metara za čak 16 sekundi

31.12.2023 u 22:29

Kenijska atletičarka Beatrice Chebet u nedjelju na cestovnoj utrci u Barceloni postavila novo najbolje vrijeme u povijesti na dionici od pet kilometara, a ono sada iznosi 14 minuta i 13 sekundi

Toliko je 23-godišnjoj Beatrice Chebet trebalo da dođe do cilja na tradcionalnom natjecanju 'Cursa dels Nassos', čime je za 16 sekundi nadmašima prijašnji rekord koji je postavila Etiopljanka Senbere Teferi.

Chebet je za kraj uspješne sezone postavila ženski rekord i u mješovitim utrkama, jer je bila za šest sekundi brža od vremena koje je 2021. godine na utrci 'Cursa dels Nassos' zabilježila Etiopljanka Ejgayehu Taye.

U 2023. godini ova je kenijska atletičarka osvojila zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u krosu koje je održano u veljači u Bathurst, a postala je i prvom svjetskom prvakinjom u cestovnoj utrci na 5000 metara koja je u listopadu održana u Rigi.

Osim toga, Chebet je u kolovozu osvojila i brončanu medalju u utrci na 5000 metara na Svjetskom atletskom prvenstvu u Budimpešti.

Pobjednik današnje utrke 'Cursa dels Nassos' u muškoj konkurenciji bio je 25-godišnji Dominic Lobalu iz Južnog Sudana.