bundesliga

Bayernovo rutinsko odrađivanje posla, Lewandowskom pedantni Nijemci promijenili prezime

30.05.2020 u 20:35

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa njemačke Bundeslige, Bayern je rutinski odradio posao protiv Fortune iz Düsseldorfa i pobijedio 5:0.

Nakon pobjede 1:0 nad dortmundskom Borussijom u utorak, u najvećem njemačkom derbiju, nogometaši Bayerna skinuli su sav teret sa svojih leđa i sada još lakše demonstriraju svoju snagu.

Ove subote na svom su stadionu, naravno pred praznim tribinama, lakoćom pobijedili Fortunu iz Düsseldorfa, a konačnih 5:0 jasno oslikavaju stanje na terenu.

Posao domaćima olakšao je gostujući igrač Jørgensen koji je zabio auto-gol u 15. minuti. Golom Pavarda u 29., odnosno Lewandowskog u 43. minuti već do poluvremena riješeno je pitanje pobjednika.

>> Ivica Olić otkrio nam je prave razloge smjene Nike Kovača u Bayernu; dotakao se i mladog Hrvata koji briljira u Bundesligi i o kojem sve zna te jesu li zbog njega 'ugroženi' Vida i Lovren

Poljak je i u nastavku zabio još jednom, a potvrdu uvjerljive pobjede postavio je Davies u 52. minuti.

Lewandowski se s ova dva prvenstvena gola još više učvrstio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca te je sada stigao do broja 29, a u Njemačkoj su mu već i 'prišili' novo prezime - Lewangoalski.

Naš Ivan Perišić u igru je ušao u 62. minuti umjesto Comana, ali nije imao nekih izarazito zapaženih poteza.

U nedjelju igraju: Borussia Münchengladbach - Union Berlin (15.30 sati), Paderborn - Borussia Dortmund (18) dok će u ponedjeljak, 1. lipnja, kolo zatvoriti Köln - RB Leipzig (20.30).