bundesliga

Za Wolfsburg bi možda bilo bolje da više ne igra na svom stadionu, Pongračić skrivio penal; Hoffenheim bez Kramarića do novog slavlja

30.05.2020 u 17:33

Njemačka Bundesliga igra već četvrto kolo u postkorona - sezoni. Iz subotnjeg popodnevnog rasporeda izdvajamo novi domaći poraz Wolfsburga, ali i pobjedu Hoffenheima kod Mainza

Nogometaši Wolfsburga, za kojeg su od prve minute igrali Josip Brekalo te Marin Pongračić, upisali su i drugi domaći poraz u ovoj 'postkorona' sezoni.

'Vukovi' su već izgubili od Borussije Dortmund, a sada su u njihovoj 'jazbini' slavili i igrači Eintrachta.

A nakon brojnih pohvala na račun novog, vjerujemo, hrvatskog A reprezentativca Marina Pongračića, ove je subote upravo on bio krivac za prvi gol svoje momčadi. Naime, Pongračić je u 26. minuti rukama zaustavio Andrea Silvu, zbog čega je sudac Winkmann prvo našem igraču pokazao žuti karton a potom i na bijelu točku. Precizan s nje bio je upravo igrač kojeg je Pongračić srušio.

• +7
Bundesliga, Wolfsburg - Eintracht Frankfurt Izvor: EPA / Autor: SWEN PFOERTNER / POOL

Domaćini su u 56. minuti izjednačili preko Švicarca Mbabua, ali u samoj završnici dvoboja Japanac Kamada zabio je za slavlje momčadi iz Frankfurta.

Domaćinima nije pomoglo ni to što su gosti završili utakmicu s deset igrača. Ali istina, to je isključenje stiglo u petoj minuti sudačke nadoknade, odnosno par sekundi prije nego je označen kraj dvoboja.

Brekalo je odigrao svih 90 minuta, baš kao i Pongračić.

Momčad Hoffenheima, za koju našeg Andreja Kramarića ove subote nije bilo ni na klupi jer se oporavlja od ozljede gležnja, slavila je kod Mainza 1:0.

Hoffenheimu je to druga uzastopna pobjeda, dok se Mainz ovim porazom zadržao u opasnoj zoni.

Augsburg je doživio poraz 0:2 kod Herthe, a oba Hrvata, Tin Jedvaj i Jozo Stanić, dvoboj su odgledali s klupe.