02.04.2014 u 12:16

• +7

Četvrtfinale LP, Manchester U. - Bayern

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: Montaža: tportal

Nije bilo nikakve dvojbe da je tijekom gotovo pa svih 90. minuta Bayern na terenu bio bolja momčad. Pa ipak, sredinom drugog poluvremena činilo se kako ih čeka veliko razočarenje

Kada bi u životu bio bavarsko-katalonski mačak, Pep Guardiola bi u ovoj utakmici iskoristio prvi od svojih (pretpostavimo) devet života, koliko bi ih imao na klupi Bavaraca. Krenuo je od prve minute s Thomasom Mullerom na poziciji 'lažne devetke', protiv momčadi za koju je znao da će se braniti i svoje prilike tražiti mahom iz kontranapada.

I nitko ne može poreći da je Bayern dominirao prvim poluvremenom, da su stvorili barem pola tuceta neugodnih situacija za United u njihovom 16-ercu, ali nedostajao je čovjek koji bi u pravo vrijeme stavio nogu ili glavu na pravo mjesto, čovjek koji bi iskoristio silnu inicijativu Bavaraca. Najaktivniji igrač u njihovoj ekipi bio je Robben, koji je s jedne, slično kao i Ribery i Alaba s druge strane, maltretirao bekove Uniteda, samo da bi mu De Gea obranio sjajan udarac nakon dvije trećine prvoga dijela. I to je otprilike bio zbir cijele priče – Bayern lupa na vrata, ali ih ne može srušiti!

Taman kada se činilo da United više ne može, taman kada je djelovalo da je samo pitanje vremena kada će lopta odsjesti u njihovoj mreži, Danny Welbeck u 39. je minuti mogao dovesti svoju momčad u prednost, nakon što je naivno ispala cijela obrana gostiju, te nekoliko igrača veznog reda. To je bilo prvo upozorenje za Guardiolu, a s lošega će krenuti na gore u drugom poluvremenu…

Ako je u ijednoj fazi utakmice United djelovao kao jednakovrijedan suparnik, to je bilo u početnih 15-tak minuta drugoga poluvremena. Nisu dolazili do posebnih prilika pred golom, ali su zato iskoristili udarac iz kuta u 58. minuti, kada je Vidić pokazao da još nije za 'staro željezo'. Oduševljenje na tribinama, nevjerica na klupi Bayerna...

I onda bitan trenutak u 62. minuti – ulazi Mario Mandžukić! Teško je to reći bilo kako drugačije, ali Bayern je dobio novu energiju. Nakon sjajne akcije, Mandžo spušta milimetarski točno glavom za Schweinsteigera, a ovaj odličnim udarcem u 67. minuti probija De Geu. Bayern je ponovo djelovao kao momčad koja je u 'ligi iznad', kao ekipa koja zasluženo nosi auru nad-momčadi. Mogli su, možda i trebali do kraja postići još koji pogodak, ali ponovila se situacija iz prvog poluvremena – lupali su po vratima, ali ona se nisu dala srušiti!

Remi 1:1 sigurno je povoljan rezultat za Bayen, ali na terenu se umalo dogodilo možda i najveća senzacija ovogodišnje Lige prvaka. Guardiola si je jednom ključnom zamjenom možda uštedio i još koji život te pokazao da je pravi 'nogometni mačak'.