BUNDESLIGA

Bayern remizirao, Borussia može slaviti

14.04.2012 u 23:03

Uoči posljednje subotnje utakmice 31. bundesligaškog kola, u kojoj su nogometaši Bayerna na Allianz Areni remizirali s Mainzom 0-0, trener bavarskog kluba čestitao je dortmundskoj Borussiji na obranjenom naslovu prvaka

'Dortmunđani su uspjeli današnjom pobjedom u Gelsekirchenu obraniti naslov. Moramo im priznati da su zasluženo njemački prvaci drugu godinu zaredom, da su bili konstantniji od nas i fokusiranije odrađivali zadatak za zadatakom,' rekao je Jupp Heynckes u televizijske kamere neposredno pred utakmicu.

Njegovi igrači kao da su ga čuli, pa su utakmicu protiv 12-plasirane momčadi prvenstva odradili sasvim neangažirano. Napravili su tako samo pet prekršaja, rekordno najmanje ove sezone u Bundesligi tijekom jedne utakmice gledajući sve klubove i sve dosad odigrane dvoboje.

Pomoglo je tome također što je trener na klupi ostavio Riberyja, Gomeza, Krossa i Lahma očito ih odmarajući za prvi polufinalni dvoboj Lige prvaka protiv Real Madrida u utorak također na Allianz Areni.

Najveće su prilike Bavarci imali pretkraj prvog poluvremena: Timoščuk je u 43. minuti iz daljine pogodio vratnicu, a Ivica Olić minutu potom propustio stopostotnu prigodu nakon kasnog proigravanja Thomasa Müllera. Izbio je hrvatski napadač, koji je počeo utakmicu i igrao do 61. minute, sam pred Heinza Müllera ali je Mainzov golman pročitao njegovu namjeru.

Danijel Pranjić odgledao je utakmicu s klupe.

Tri kola prije kraja prvenstva Borussija ima osam bodova prednosti pred Bayernom. I teoretski naslov prvaka Dortmunđani mogu potvrditi sljedeće subote kada na svom travnjaku dočekuju imenjake iz Mönchengladbacha.