BUNDESLIGA

Bayern i Kovač stradali u Leverkusenu; Kramarić iz penala za bod Hoffenheima

02.02.2019 u 17:28

U subotu je u Bundesligi odigrana većina utakmica 20. kola, u Leverkusenu je Bayer srušio Bayern (3:1), a Andrej Kramarić zabio je pogodak u domaćem remiju svojeg Hoffenheima protiv Fortune Düsseldorf (1:1)

Andrej Kramarić nastavlja tresti mreže u Bundesligi. U 20. kolu njegov Hoffenheim ugostio je Fortunu iz Düsseldorfa, a u vodstvo ih je već u 16. minuti doveo upravo Kramarić.

Hrvatski napadač sigurno je realizirao jedanaesterac za 1:0. Kramariću je to već deveti gol ove sezone, a treći ove godine, nakon što je u prošlom kolu zabio dva kod Freiburga.

Taj gol nije bio domaćinu za tri boda jer je u 46. minuti pokazalo se na kraju konačnih 1:1 postavio Hennings. Kramarić je odigrao 90 minuta za domaćine, dok kod gostiju Davor Lovren nije konkurirao za sastav zbog ozljede, piše SportKlub.

Borussia Dortmund odigrala je 1:1 kod Eintrachta. Žuto-crni su poveli preko Reusa u 22. minuti, da bi Jović u 36. izjednačio na 1:1. Rebić je za domaćine odradio cijelu utakmicu.

Kiks Borussije nije iskoristio Kovačev Bayern koji je s 3:1 izgubio u Leverkusenu kod Bayera, iako su vodili 1:0 na poluvremenu golom Goretzke. No u nastavku Bailey, Volland i Alario donose preokret apotekarima i tri boda.

• +2
Bundesliga, Bayer Leverkusen - Bayern München Izvor: Pixsell / Autor: Federico Gambarini/DPA/PIXSELL

Josip Brekalo igrao je od 66. minute u gostujućoj 1:0 pobjedi Wolfsburga kod Herthe, dok su Nürnberg i Werder odigrali 1:1.

Na tablici Borussia Dortmund ima 49 bodova, sedam više od Bayerna, treća je s utakmicom manje Borussia Mönchengladbach.