uvjerljivi 'apotekari'

Bayer prvi finalist njemačkog Kupa; pobjednik se znao već nakon prvih 20 minuta utakmice

09.06.2020 u 22:53

Nogometaši Bayera iz Leverkusena prvi su finalisti ovosezonskog njemačkog Kupa, 'apotekari' su u polufinalu u utorak kao gosti svladali četvrtoligaša Saarbrücken 3:0

Momčad iz Leverkusena pitanje pobjednika praktički je riješila u prvih dvadesetak minuta utakmice kada je povela 2:0 golovima Diabyja (11) i Alarija (19), da bi konačni rezultat početkom nastavka postavio Bellarabi (58).

Za Bayer će ovo biti četvrti nastup u finalu Kupa u klupskoj povijesti, dosada su osvojili jedan naslov 1993. godine, dok su 2002. i 2009. godine u finalu gubili od Schalkea 04 odnosno Werdera.

Bayer će u finalu 4. srpnja u Berlinu igrati protiv pobjednika susreta u kojem se sastaju posljednja dva osvajača Kupa, branitelj naslova Bayern iz Münchena i Eintracht iz Frankfurta koji je na programu u srijedu (10. lipnja).