RAKITIĆ ODRADIO SVIH 90

Barci bod u Sevilli, Real opet na 'minus pet'

13.03.2011 u 23:20

U derbiju 28. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla i Barcelona su odigrale bez pobjednika 1:1. Barca je povela golom Krkica u 30. minuti, a rezultat je izjednačio Jesus Navas u 49. minuti

Za Sevillu je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, a iako je Barcelona imala tradicionalno nadmoćan posjed lopte, Sevilla je imala sjajnih prilika za vodstvo. No Katalonci imaju više razloga za žaliti, jer je Iniesta pri kraju pogodio gredu, a u nadoknadi i umalo zabio, no obrana domaćih počistila je pred gol-linijom. Ako Guardiola i njegovi umjetnici žele tražiti dobru vijest, to je podatak da je koljeno Lionela Messija izdržalo jedan opasan sudar s protivničkim vratarom u 45. minuti. Messi je dugo ležao na travnjaku, no tijekom poluvremena je saniran i nastavio je igru.

Villarreal je na El Madrigalu remizirao protiv Sportinga iz Gijona 1:1, nakon što su gosti izjednačili u drugoj minuti sudačke nadoknade i to s dva igrača manje. Domaćin je poveo u 29. minuti golom Giuseppea Rossija, a kada su isključeni Jose Angel u 65. i Rafael Sastre u 89. minuti činilo se kako će 'Žuta podmornica' lako do pobjede. No u sudačkoj nadoknadi gosti su iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Diego Castro izvukli bod.

Barca vodi na ljestvici sa 75 bodova, Real je drugi sa pet bodova manje, a Valencia treća sa 54 boda. Sevilla drži osmu poziciju sa 39 bodova.