• Zadnja izmjena 03.05.2009 10:36
  • Objavljeno 02.05.2009 u 21:47
Thierry Henry i Lionel Messi

Izvor: Reuters / Autor: -

U najvećem španjolskom derbiju, 'el clasicu', Barcelona je u Madridu razbila Real s nevjerojatnih 6:2. Premda je 'kraljevski klub' poveo sa 1:0, katalonski ponos preokrenuo je susret i nanio jedan od najtežih poraza svom ljutom neprijatelju

Real Madrid – Barcelona 2:6 (1:3)

Strijelci: 1:0 Higuain (14'), 1:1 Henry (18'), 1:2 Puyol (20'), 1:3 Messi 35'), 2:3 Sergio Ramos (56'), 2:4 Henry (58'), 2:5 Messi (75'), 2:6 Pique (82')

Real Madrid - Barcelona 2:6

U veličanstvenoj utakmici u kojoj je momčad trenera Pepea Guardiole odigrala besprijekorno vidjeli smo čak osam pogodaka, od čega šest u mreži golmana Ikera Casillasa.

Real je otvorio utakmicu na najbolji mogući način – pogotkom. Igrala se 14. minuta kad je nakon ubačaja Sergija Ramosa s desne strane najviši u petercu Barcelone bio Higuain i doveo domaćine u vodstvo. Santiago Bernabeu je eksplodirao i činilo se da će Barcina kola krenuti nizbrdo.

No samo četiri minute kasnije Barcelona je preko Thierryja Henryja izjednačila na 1:1, da bi već u 20. minuti gosti preko kapetana Puyola poveli sa 2:1. Zanimljivo je istaknuti da je to bio ujedno i Puyolov prvijenac u ovom prvenstvu, i to baš u Madridu.

Reuters

Reuters

Došavši u vodstvo, igrači Barcelone su se potpuno oslobodili pritiska, tako da su na terenu izgledali kao da lete. Svoju briljantnu igru okrunili su u 35. minuti kad je Messi nakon pogreške Diarre povećao vodstvo Barce na 3:1.

U drugom poluvremenu nastavljena je Barcina dominacija na terenu. Istina, domaćini su golom Ramosa u 56. minuti uspjeli smanjiti rezultat na 3:2, no do kraja utakmice igrači trenera Juandea Ramosa primili su još tri gola (Henry u 58, Messi u 75. te Pique u 82. minuti). Bilo je to pravo poniženje Reala na vlastitom stadionu.

Ovom pobjedom Barcelona je praktički zapečatila svoj naslov prvaka, dok će se Real još dugo oporavljati od ovog nokauta.