NEKI DRUGI SVIJET

Barcelona ležerno pobijedila Cibonu

10.12.2009 u 22:09

Košarkaši Cibone su u sedmom kolu Eurolige upisali šesti poraz. U Draženovom domu bolja je rezultatom 80:66 bila Barcelona i Zagrepčanima će za prolaz sada vjerojatno trebati sve tri pobjede u preostalim utakmicama

Cibonini igrači kući mogu otići uzdignute glave. Pokazali su zavidnu borbenost i pred krcatom dvoranom gledateljima dokazali da se od ovog mladog sastava u bliskoj budućnosti mogu očekivati dobre vijesti.

Ali Barcelona je drugi svijet. Katalonci su za svoje domaćine bili dream team i niti u jednom trenutku nisu dozvolili Ciboni da utakmicu učini zanimljivom. Sredinom druge četvrtine propala je posljednja prilika, kada je trener Perasović kod rezultata 25:29 zaradio tehničku grešku. Večeras najbolji igrač gostiju Navarro pogodio je dva bacanja i tricu i Barca domaćine više nije pustila blizu.

Iako ostaje dojam da gosti nisu uložili maksimum, Cibona je zaslužila pozitivnu ocjenu za upornost kojom je odbijala dozvoliti jedinom sastavu Eurolige s maksimalnim učinkom da se odvoji. Nisu razbijeni i kad se ovaj dvoboj usporedi s onim sa Sienom razlika je očigledna. Iako, od onoga nije moglo biti gore.

Najefikasniji domaćin bio je Gordon sa 19 koševa i sedam skokova, a pratio ga je Radošević s deset poena. Marko Tomas je imao šut iz igre 1/7 (samo tri koša), no šest je puta asistirao i uzeo tri lopte. Ipak, Tomas je morao biti puno bolji, ovakvo izdanje vođe na terenu onemogućilo je priliku za borbu.

Goste je predvodio Navarro sa 20 koševa, a Vazquez je dodao 19 (šut 8/10) i osam skokova. Fenomenalni Ricky Rubio je zabio samo četiri koša (sve u zadnjih pet minuta), no svaki njegov potez dokazuje da je on košarkaški dirigent svjetske klase.

Iduće srijede Cibona ugošćuje Giričekov Fenerbahče. Osim pobjede, koja je u ovakvoj situaciji neophodna, dobro bi bilo i nadoknaditi minus od pet koševa iz Istanbula. Tako bi u posljednja dva kola (gostovanje u Kaunasu i s Asvelom doma) ušli s realnim izgledima za plasman među najboljih 16.