katalonci se vratili u stilu

Barcelona deklasirala Mallorcu, Ivan Rakitić upisao 300. nastup za španjolskog diva, a sve je začinio i navijač koji je uletio na teren

14.06.2020 u 00:03

Barcelona je s 0:4 slavila na gostovanju kod Mallorce u 300. nastupu Ivana Rakitića za klub

Barcelona je s visokih 4:0 slavila na gostovanju kod Mallorce nakon tri mjeseca pauze uzrokovane koronavirusom. Katalonci su poveli već nakon 65 sekundi i bilo je jasno kuda to vodi. Za 0:1 je nakon nešto više od minute zabio Arturo Vidal.

• +5
La liga, Mallorca - Barcelona Izvor: EPA / Autor: JUANJO MARTIN

Do poluvremena je Barca poduplala svoju prednost, a strijelac je u 37. minuti bio Martin Braithwaite kojem je to bio prvi gol za Katalonce kojima se priključio u siječnju. Na poluvremenu je u igru ušao i naš Ivan Rakitić koji je tako upisao svoj 300. nastup za Barcelonu.

S druge strane, Ante Budimir je odigrao cijeli susret i pružio dobru partiju. Imao je i dvije izgledne šanse za gol, a najbliže je bio u 48. minuti kada ga je nekoliko centimetara dijelilo od pogotka. Mallorca je pružila dobar otpor, ali nije uspjela iznenaditi Barcu koja je do kraja zabila još dva komada.

Jordi Alba u 80. minuti i Lionel Messi u trećoj minuti sučeve nadoknade su dovršili posao i s konačnih 0:4 okončali utakmicu. Dodajmo i da je utakmice bila prekinuta na par minuta zbog utrčavanja navijača iako je zabranjen ulazak gledateljima zbog koronavirusa.

Kako bilo, Barca je upisala nova tri boda i sada je prva sa 61 bodom, Real drugi s 56 i utakmicom manje, a Sevilla treća s 50 bodova.