LA Primera

Barca srušila Rakitićevu Sevillu i 'parkirala se' odmah iza Modrićevog Reala

03.04.2022 u 23:35

U derbiju 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou pobijedila Sevillu sa 1-0 skočivši na drugo mjesto ljestvice

Barcelona je bila bolja i apsolutno je zaslužila pobjedu, a pogodak odluke zabio je Pedri u 72. minuti utakmice.

Dembele je uposlio 19-godišnjeg veznjaka, koji je "bacio na pod" dvojicu suparničkih igrača, a onda lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1-0. Bio je to drugi gol nove mlade zvijezde katalonskog velikana.

Barca je mogla i uvjerljivije slaviti, no Marokanac Bono je odlično branio upisavši nekoliko sjajnih obrana.

Za Sevillu je cijeli susret nastupio Ivan Rakitić, a bivši hrvatski reprezentativac je u 66. minuti imao lijepu priliku iz slobodnog udarca, no pucao je preko gola.

Najbliže golu gosti su bili u sudačkoj nadokandi, no Marc-Andre ter Stegen je zaustavio udarac Ludwiga Augustinssona.

Osasuna je na gostovanju izgubila od Real Betisa sa 1-4, a pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Ante Budimir. Bio je to njegov četvrti pogodak ove sezone, pri čemu treći ove godine.

Betis je poveo 2-0 golovima Juanmija Jimeneza (34, 45+2), Budimir je u 64. minuti vratio nadu gostima, no Betis je uzvratio s još dva gola za konačnih 4-1. U 82. minuti je Wiliam Carvalho zabio je 3-1, a konačnih 4-1 postavio je Alex Moreno u 88. minuti.

U ranije odigranom susretu Athletic Bilbao je pobijedio Elche sa 2-0 ostavši u igri za mjesto u europskim kupovima. Baskijski sastav je poveo u 32. minuti golom Alexa Berenguera, a pobjedu domaćin potvrdio je Asier Villalibre u 86. minuti.

U posljednjim trenucima susreta Elche je smanjio golom Josana Ferrandeza.

Na vrhu ljestvice je Real Madrid sa 69 bodova, Barcelona je sada druga sa 57 bodova koliko ima i Sevilla na trećem, te Atletico Madrid na četvrtom mjestu, no Katalonci imaju i utakmicu manje.