LIGA PRVAKA

Barca na 'izletu', bitka za Englesku

12.04.2011 u 20:40

U utorak se igraju dvije uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka. U Donjecku Šahtar dočekuje Barcelonu dok je Manchester United domaćin Chelseaju. Oba susreta su na rasporedu u 20.45, a tekstualni prijenos pratite na tportalu

Puno veća neizvjesnost trebala bi biti na Old Traffordu gdje će 'crveni vragovi' pokušati zadržati prednost koju su stekli na Stamford Bridgeu kada je Fergusonova družina slavila sa 1:0.

Što se tiče okršaja na Donbass Areni, Barca je doputovala s velikih 5:1 pa prolaz Ukrajinaca u polufinale najbogatijeg nogometnog natjecanja izgleda kao nemoguća misija.

Manchester – Chelsea 2:1

90+3' - kraj utakmice
90' - Rooney nije uspio iznenaditi Čecha
87' - sada je i Malouda zagrijao dlanove nizozemskog vratara
83' - Kalou je pucao, ali je na vratima sjajni Van der Sar
78' - 2:1 - GOOOOL - ManU je brzo uzvratio, Park Ji Sung je ostao zaobravljen na lijevoj strani i nije pogriješio
77' - 1:1 - GOOOOL - Drogba je izbjegao zaleđe i probušio Nizozemca
73' - Drogba je zaustavio pokušaj Van der Sara
70' - drugi žuti karton za Ramiresa nakon starta na Naniju, Chelsea je s desetoricom
69' - nakon Rooneeyjevog ubacivanja Giggs nije iz mat situacije svladao Čecha
68' - neugodan udarac Nanija, Čech je obranom zadržao kakvu takvu nadu
67' -sve je manje nade za goste, Alexov pokušaj je bio bezopasan
58' - Drogba je isprobao udarac, ali ni on nije namjestio nišanske sprrave
52' - ni Maloudin udarac nije pronašao okvir
50' - Chelsea mora ići na sve ili ništa, zaprijetio je Lampard

45' - kraj prvog dijela
43' - 1:0 - GOOOOL - Giggs je pobjegao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i pronašao Hernanadeza kojem nije bilo teško s par metara pogoditi mrežu
41' - Nani nije dobro zahvatio loptu pa nije bilo potrebe za Čechovom intervencijom
36' - I Malouda je dobio žuti karton
33' - Ramires je požutio, ManU ima priliku iz slobodnjaka, ali je ubacivanje pokupila obrana Chelsea
30 - Van der Sar je izašao i klizećim startom odnio loptu ispred Anelke
26' - Rooney je ubacio s desne strane, Hernandez zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog opravdano dosuđenog zaleđa
23' - još jedan Anelkin udarac koji nije pogodio okvir gola
18' - O'Shea je slomio Maloudu i požutio, a iz slobodnjaka je Lampardov udarac završio preko gola
15' - sjajna prilika za Chelsea, Malouda je sve napravio, Lampard s 12-13 metara opalio, ali je Van der Sar bio spreman
14' - Anelkin udarac sa 16 metara je zamalo otišao pored gola
12' - Torres je pokušao glavom, ali pozicija je bila teška i nije bilo posla za domaćeg vratara
7' - visoki tempo, Ramires je ispremiješao obrani domaćina, ali je Van der Sar stigao prije do lopte
4' - Rooneyjevo ubacivanje s desne strane je bilo bezopasno
3' - igra se na sredini nema pravih prilika

Šahtar – Barcelona 0:1

85' - U Donjecku svi čekaju sučev zvižduk
80' - Pjatov je zaustavio novu izglednu priliku za Messija
78' - Eduardo je opalio, ali nije pogodio
63' - David Villa nije u golgeterskoj formi, udarac je otišao pored gola
59' - Pjatov je zaustavio dobru šansu Affelayja
58' - Eduardo je ušao umjesto Douglasa Coste
55' - Barca pritišće, drugi gol visi u zraku
51' - Barca je pritisnula odmah na početku drugih 45 minuta

43' - 0:1 - GOOOOOL - Dani Alves je prošao ubacio za Messija koji je postigao svoj deveti gol u deset utakmica Lige prvaka
35' - Messi nije pogodio okvir gola, ali je jasno kako su Katalonci preuzeli kontrolu
31' - probudila se je Barca, Messi je još jednom na iskušenja stavio Pjatova, ali ukrajinski vratar je bio spreman na izazov
30' - Keita je okušao udarac, ali nije bilo dobro
28' - napokon se je ukazao i Messi, ali je Pjatov pobjednik
24' - Valdes se pretvara u junaka, sada je skinuo udarac Jadsona
22' - napokon je i Barca zapucala, ali nakon Xavijevog pokušaja Pjatov nije morao reagirati
18' - Mkhitarjan nije bio precizan
15' - Šahtar dominira, Barca je još bez udarca
14' - još jedna sjajna obrana Valdesa, sada je zaustavio udarac Jadsona
8' - Valdes je spašavao Barcu nakon pokušaja Douglasa Coste
1' - Eduardo je na klupi, a Srna se nije uspio oporaviti do utakmice