SPORNI TRENUTAK

Barca konačno slavila na gostovanju, no pobjeda je ipak s mrljom. Je li ovo bio penal za Villarreal?

27.11.2021 u 23:40

U posljednjoj subotnjoj utakmici 15. kola španjolske La Lige Barcelona je došla do prve gostujuće pobjede u novoj sezoni svladavši domaći Villarreal sa 3:1 (0:0)

Do vodećeg pogotka katalonska momčad je došla u 48. minuti, kad je odbijenu loptu nakon udarca Depaya u mrežu pospremio Frenkie de Jong. Bolju igru domaće momčadi u 76. minuti je okrunio Nigerijac Samuel Chukwueze pogotkom za izjednačenje na 1:1.

Gosti su u završnici utakmice ipak došli do tri boda. Memphis Depay je u 88. minuti iskoristio pogrešku obrambenih igrača Villarreala, zaobišao vratara Rullija i mirno poslao loptu u mrežu. Konačnih 3:1 postavio je u 94. minuti iz kaznenog udarca Philippe Coutinhno, nad kojim je i napravljen prekršaj za najstrožu kaznu.

Utakmicu je obilježio sporni trenutak na samom početku utakmice kada Pique rukom spriječio da lopta uđe u gol. Iako očigledno, niti je dosuđen penal niti se oglasila VAR soba.

Spornu situaciju možete pogledati OVDJE.

Barcelona je već 15. dvoboj zaredom ostala neporažena u Villarrealu i pod vodstvom novog trenera Xavija Hernandeza po prvi put u ovoj sezoni spojila dvije prvenstvene pobjede. Sa 23 boda Barcelona je i dalje na sedmom mjestu sa sedam bodova zaostatka za vodećim Real Madridom i uz utakmicu više. Villarreal je sa 16 bodova na 12. poziciji.

Nogometaši Mallorce ugostili su Getafe, a dvoboj je završio bez pogodaka 0:0. Gosti su ostali bez udarca unutar okvira vrata, a Mallorca je imala samo dva. Mallorca je sa 16 bodova ostala na 14. mjestu, a Getafe je sa 10 bodova i dalje predzadnji.

U ranije odigranim subotnjim dvobojima Valencia i Rayo Vallecana odigrali su na Mestalli 1:1, dok je Celta Vigo slavila sa 2:1 na gostovanju kod Alavesa.

Valencia je pred svojim navijačima povela u 19. minuti kad je Soler realizirao kazneni udarac, a za momčad iz predgrađa Madrida izjednačio je Palazon u 64. minuti. Valencia je sa 19 bodova privremeno došla do devetog mjesta, a Rayo Vallecano sa 24 boda na petoj poziciji.

Santi Mina je u 12. minuti doveo Celtu u vodstvo na gostovanju kod Alavesa. U 21. minuti je izjednačio Joselu, a konačnih 2-1 postavio je Iago Aspas u 70. minuti, kad mu je domaći vratar Pacheco obranio kazneni udarac, ali je kapetan Celte prvi bio na odbijenoj lopti i poslao ju u mrežu.

Celta se pobjedom privremeno uzdigla do 13. mjesta sa 16 bodova, a Alaves je sa 14 bodova na 15. poziciji.