što im se to događa?

Barca jedva izbjegla blamažu, a ljutiti trener Ronald Koeman poslao je jasno upozorenje svojim igračima: Ovo se više ne smije dogoditi

22.01.2021 u 10:10

Nogometaši Barcelone izborili su prolazak u osminu finala Kupa kralja nakon što su tek nakon produžetka uspjeli 2:0 pobijediti trećeligaša Cornellu. Izbjegli su Katalonci blamažu, jedva su se izvukli, a trenera Ronalda Koemana posebice je razljutila činjenica kako su njegovi igrači u regularnom dijelu utakmice zapucali čak dva penala

Golovima Ousmanea Dembelea u 92. i Martina Braithwaitea u 120. minuti Barcelona je osigurala pobjedu kod trećeligaša Cornelle. Malo je nedostajalo da domaći ponove fantastičan uspjeh jer su u prethodnom kolu izbacili madridski Atletico!

A bila je Cornella jako blizu jer Barca je u regularnom dijelu utakmice zapucala čak dva penala. Prvo je domaći golman Ramon Juan u 39. minuti obranio penal Miralemu Pjaniću, a potom i u 80. minuti i Dembeleu. Imao je Juan još sedam sjajnih obrana i bio je apsolutni junak domaće momčadi, bez obzira na poraz.

Barcelona u posljednje vrijeme ima nevjerojatan problem, Katalonci nisu zabili čak pet od posljednjih osam penala i trener Ronald Koeman s razlogom je ljutit na svoje zvijezde!

'Prošli smo, ali ne mogu biti sretan', kazao je vidno ljutiti Koeman i pojasnio:

'Promašili smo dva penala! Definitivno moramo preuzeti više odgovornosti u ovakvim utakmicama. Igrali smo utakmicu od 120 minuta u ovako zgusnutom rasporedu, ali promašili smo dva penala i brojne šanse. Ovo se ne više smije dogoditi!'

Pohvalio je Koeman protivnike, zaslužili su...

• +9
FC Barcelona - Athletic Bilbao, španjolski Superkup, 17.1.2021. Izvor: EPA / Autor: Jose Manuel Vidal

'U ovakvim utakmicama možeš puno izgubiti, a jako malo dobiti. Oni su odigrali odlično, njihov golman je bio najbolji igrač na terenu, no imali smo dovoljno prilika da učinimo utakmicu lakšom. Razumijem zašto je Cornella izbacila Atletico, trčali su do zadnje sekunde', rekao je Koeman i zaključio:

'Ne, nikako se ne mogu pomiriti s toliko promašenih penala! To ne mogu prihvatiti. Momčad poput Barce ne smije to promašivati. Obično imamo dovoljan broj igrača koji mogu zabiti penal i stvarno ne znam zašto smo ih toliko promašili. Neozbiljno je da nogometaši Barcelone u jednoj utakmici ne iskoriste dva penala...'