ZADOVOLJAN PREMIJEROM

Balić: Obrana iz drugog dijela je putokaz

14.01.2011 u 20:42

Hrvatska je rukometna reprezentacija pobjedom 27:21 otvorila nastup na 22. SP-u. Jedan od junaka pobjede, iako ostvarene teže nego se očekivalo, bio je Ivano Balić

S dosta muke i dva potpuno različita poluvremena, Hrvatska je uspjela ostvariti prvu pobjedu na ovom SP-u. Jedan od junaka bio je Ivano Balić, koji je prokomentirao dvoboj.

'U prvom poluvremenu obrana je bila dobra, u drugom još bolja. Imali smo problema kod realizacije, promašili smo dosta šutova sa šest i devet metara, dosta otvorenih prilika, pa smo počeli nešto malo žuriti, tu su se Rumunji malo odvojili, ali sva sreća da smo uspjeli držati priključak i sa samo minus dva otišli na poluvrijeme', prenio je Balić, a potom i ocijenio drugo poluvrijeme:

'U drugom potpuno druga slika, počeli smo igrati gušće u obrani, oni su pucali sa širokih pozicija, gurali smo im loptu iza leđa i to je donijelo prevagu.'

Pred Hrvatskom je dan odmora, pa onda dvije naoko lakše utakmice, protiv Alžira i Australije:

'Pa je, ali treba i to odraditi i to pobijediti. Nema opuštanja na svjetskom prvenstvu. Idemo korak po korak, a ovaj slobodni dan moramo iskoristiti da poradimo na šutu jer nas je to mučilo u prvom poluvremenu, a za drugo smo spremni. Nadam se samo da će se ovi koji imaju problema s ozljedama vratiti što prije.'

Može li Hrvatska bolje od ovakvog drugog poluvremena?

'Sigurno da uvijek možemo bolje, ali kada bi obrana ostala na nivou iz drugog poluvremena, to bi bilo super, bilo bi nam puno lakše u sljedećim utakmicama.'