kvalifikacije za euro 2020.

Bale u završnici spasio Velšane, Nizozemci se osvetili 'elfu', Kek 'uštopao' Lewandowskog

07.09.2019 u 00:12

U nogometnom klasiku u Hamburgu je Nizozemska u odličnoj utakmici slavila protiv Njemačke 4:2 u kvalifikacijama za Euro 2020. Tako su se Nizozemci osvetili za poraz koji su doživjeli u ožujku u Amsterdamu, kada je 'elf' golom Schulza u 90. minuti pobijedio 3:2...

I ovaj puta su bolje krenuli Nijemci, koji su poveli golom Sergea Gnabryja u 9. minuti. Taj je rezultat ostao do poluvremena, a u nastavku je uslijedila golijada. Nizozemci su napravili preokret, prvo je Frenkie de Jong (59) pogodio za 1:1, a onda je njemački stoper Jonathan Tah zabio autogol (66).

Njemački veznjak Toni Kroos u 73. minuti iz penala pogađa za 2:2. No, u završnici susreta Donyell Malen (79) i Georginio Wijnaldum (90+1) donose pobjedu Nizozemskoj. Ujedno, bio je to prvi poraz Njemačke u kvalifikacijama za Euro 2020.

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Slovačku 4:0 (1-0) u utakmici 4. kola u skupini E odigranoj u Trnavi, a strijelci su bili Nikola Vlašić (45), Ivan Perišić (47), Bruno Petković (72) i Dejan Lovren (89).

U drugoj utakmici naše skupine Wales je na domaćem terenu protiv Azerbajdžana, kojeg vodi Nikola Jurčević, slavio 2:1. Wales je poveo u 26. minuti autogolom Pašajeva, koji je ogledni primjer neshvatljive smušenosti. Azerbajdžan je izjednačio golom Mahira Emrelija (58), a pobjedu Walesu donio je Gareth Bale u 84. minuti.

Slovenija je u Ljubljani dobila Poljsku, koja je u prve četiri utakmice imala stopostotan učinak. Slovenska reprezentacija je slavila 2:0 golovima Aljaža Strune (35) i Andraža Šporara (65). Time su izabranici Matjaža Keka ostali u igri za plasman na Euro.

• +35
Nogomet; Slovačka - Hrvatska; kvalifikacije za Euro 2020.; 6.9.2019. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Od ostalih utakmica istaknimo kako je Austrija sa 6:0 razbila Latviju uz dva gola Arnautovića, po jednom su zabijali Sabitzer, Laimer i Gregoritsch, dok je autogol zabio Steinborg.

U derbiju prve reprezentacije svijeta s onom posljednjom, Belgija je s 4:0 pobijedila San Marino. Dva gola zabio je Batshuay, a po jedan su dodali Mertens i Chadli. Napomenimo da su se amateri iz San Marina sjajno držali, prvi su gol primili tek u 43. minuti, a Batshuay je za konačnih 4:0 zabio u sudačkoj nadoknadi...

Rusija je preokretom 2:1 slavila kod Škotske uz golove Džjube i Žirkova, dok je McGinn zabio za domaćine.