razbili su slovake

Izbornik Zlatko Dalić nije skrivao zadovoljstvo: Ovo je jedna od naših najboljih utakmica od kada sam izbornik

06.09.2019 u 23:31

Hrvatska nogometna reprezentacija slavila je na gostovanju kod Slovačke 4:0. Veličanstvenu pobjedu u Trnavi protiv neugodnih Slovaka kreirali su svojim golovima Nikola Vlašić, Ivan Perišić, Bruno Petković i Dejan Lovren, a izbornik Zlatko Dalić imao je razloga za euforiju

'Čestitke našim igračima od prve do zadnje minute. Nadmoć, autoritet, agresivnost i odgovornost. Sve što je nedostajalo u Budimpešti. Nije bilo šanse da ovo izgubimo. Ovo je jedna od najboljih utakmica hrvatske reprezentacije od kada sam ja izbornik. Hvala navijačima koji su došli u Trnavu', kazao je izbornik Zlatko Dalić za NovaTV odmah nakon utakmice.

Dominirala je Hrvatska u prvom poluvremenu, ali lopta do pred sam kraj nije htjela u gol...

'Naši igrači nisu popuštali nijednu sekundu. Ponekad nakon takvih situacija i promašaja se zna uvući nervoza, ali nas nije uhvatila. Prvo je zabio Vlašić, a na kraju nam se sreća malo i osmjehnula nakon gola Perišića', analizirao je još 'vruće glave' Dalić utakmicu te istaknuo:

'Petković, Vlašić i Bartolec bili su sjajni i zasluženo su bili u prvoj postavi. Petković je morao sačuvati loptu i dati ostalim igračima vremena da se priključe. Vlašić ima energiju koja nam je nedostajala, a istovremeno je čuvao Lobotku. Bio je sjajan u napadu i istovremeno odličan u obrani.'

• +35
Nogomet; Slovačka - Hrvatska; kvalifikacije za Euro 2020.; 6.9.2019. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Odmora nema, Hrvatsku čeka dug put za Azerbajdžan, a utakmica je već u ponedjeljak.

'Rekao sam dečkima da smo odigrali sjajno, napravili veliko korak prema Europskom prvenstvu, ali veliki postao nas tek očekuje. Za tri dana nas čeka teška utakmica, dugačak put, ali moramo se i tamo postaviti kao lideri. Moramo ostati ponizni i čvrsto na zemlji. Vrijedimo, ali moramo ostati na zemlji', zaključio je nakon veličanstvene pobjede 4:0 protiv Slovačke hrvatski izbornik Zlatko Dalić.