• Zadnja izmjena 05.12.2011 00:19
  • Objavljeno 04.12.2011 u 20:21
Medveščak Zagreb - UPC Vienna Capitals. Ryan Kinasewich

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpić/Pixsell

Hokejaši Medveščaka nastavljaju sa svojom bajkovitom serijom. 'Medvjedi' su u Domu sportova ubilježili i 12. pobjedu u posljednjih 13 ogleda, u Ledenoj dvorani je stradala momčad Vienne Capitalsa 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

U 28. kolu EBEL lige Medveščak je u prepunoj Ledenoj dvorani, nošen fantastičnim navijanjem, porazio Vienna Capitalse 3:1 i tako zadržao drugu poziciju na ljestvici. Medveščak je poveo preko Kinasewicha već u šestoj minuti, da bi Truhno u 29. minuti fantastičnim pogotkom povisio vodstvo 'medvjeda' na 2:0. Gosti iz glavnog austrijskog grada su uspjeli preko Fortiera u 32. minuti smanjiti prednost Medveščaka, no to ipak nije bilo dovoljno za preokret.

U posljednjih 20 minuta 'medvjedi' su klizali i igrali fantastično. Utakmica se prelomila sredinom trećine kad su se uspjeli obraniti s dva igrača manje, a onda je pitanje pobjednika riješio Truhno svojim drugim pogotkom pet minuta prije kraja susreta. Bila je to još jedna velika večer ruskog internacionalca koji se na novinarskoj konferenciji pojavio s velikom posjekotinom iznad usnice.

Svoj dan ponovno je imao i Robert Kristan koji je skidao pakove gostiju kao od šale i doslovce izludio napadače Vienne.

Medveščak sad očekuju četiri uzastopna gostovanja - 6. prosinca protiv Red Bull Salzburga, 9. prosinca u Ljubljani protiv Olimpije, 20. prosinca protiv Villacha, te dva dana kasnije u Mađarskoj protiv Albe Volan.