SVI SANJAJU PROLAZ

Azzurri pod pritiskom, Paragvaj najsigurniji

24.06.2010 u 15:40

Na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici nastavljaju se raspleti po skupinama. U 16 sati na travnjak izlaze reprezentacije skupine 'F'. Italija igra protiv Slovačke, a Paragvaj protiv Novog Zelanda

Situacija je takva da je Paragvaj siguran i s bodom, ali da može proći i s porazom protiv Novog Zelanda ako na drugoj utakmici završi s remijem. Novozelanđani su sigurni s pobjedom, ali u nekoj varijanti mogu proći i s neodlučenim, ako na drugoj utakmici također bude neodlučeno, ali s manjim brojem pogodaka. Talijani su sigurni s tri boda, ali i remijem, ako Novozelanđani izgube ili remiziraju s manjim brojem golova. Slovačka dalje može samo ako pobjedi aktualne svjetske prvake, a Paragvaj ne izgubi od Novog Zelanda.

SLOVAČKA - ITALIJA 3:2

90+5' - Chiellini je promašio zicer, kraj i Talijani su isali, a Slovačka prošla dalje zajedno s Paragvajom
90+1' - GOOOOOOL - 3:2 - Quaglarelle je sjajnim golom s 20 metara opet vratio nadu
89' - GOOOOOOL - 3:1 Slovaci su imali aut, Kopunek je uletio u kazneni prostor i lobao vratara za potvrdu trijumfa
85' - Poništen je gol Talijana, sudac je signalizirao zaleđe
80' - GOOOOOOL - 2:1 - Quagliarrela je pucao Mucha obranio, a Di Natale spremio odbijanac u mrežu
79' - Talijani su nemoćni
74' - GOOOOOOL - 2:0 opet je pogodio Vittek, na dodavanje Hamšika
72' - Chiellini je izbio u korner ispred Hamšika
69' - Stoch je vagao Cannavara i pucao i zamalo pored gola
67' - Najbolja prilika za Talijane, Quagliarella je pucao, ali je loptu sa crte izbio Škrtel
65' - Kučka je pokušao glavom nakon kornera, ali bilo je to slabo
63' - Di Natale je pucao sa 16 metara, a Mucha je uz male probleme zaustavio udarac
61' - Cannavaro u zadnji tren ispred Hamšika odnosi loptu
59' - Centaršut Talijana s lijeve strane, ali Mucha sigurno hvata loptu
56' - najbolja prilika za Talijane, Di Natale je izašao sam pred golmana i promašio cijela vrata
53' - Pirlo se zagrijava, jedini čovjek koji može promijeniti tijek utakmice
50' - Pepe je ubacio, ali Iaquinta slabo zahvatio glavom
48' - U prvim minutama nastavka Talijani ne izgledaju ništa bolje, a Slovaci bez problema izlaze na kraj s blijedim pokušajima 'azzurra'
46' - Krenulo je drugo poluvrijeme

45+3' - Kraj zanimljivog prvog dijela
45+3' - Montolivo je ostao sam, ali njegov pokušaj u padu je bio očajan
45+3' - Sajajn udarac Kučke, ali zamalo pored lijeve vratnice
45+2' - Paragvajci su loše izveli slobodnjak
44' - Štrba je ozlijeđen, ali ipak nastavlja igru
40' - Umalo autogol Škrtela koji je loptu izbio glavom preko grede
38' - Montolivo je pucao s 23-23 metra, ali nije išlo u okvir
34' - Šrtba je opalio snažno s 30 metara, a Marchetti je krajnjim naporom izbio u korner
30 - Novi udarac Slovaka je blokiran, Talijani izgledaju loše kao u prve dvije utakmice
28' - Slovaci i dalje pritišću zadnju liniju Talijana
25' - GOOOOOOL - 1:0 - Vitek je pogodio, nakon greške De Rossija
21 - Stoch je loše izveo korner i nije bilo opasnosti za svjetske prvake
19' - Pepe je ubacio, ali samo do vratara Muche
17' - Iaquinta je ubacio, ali bio je to lak zadatak za slovačku obranu. Dosta prekršaja, ali to je bilo i za očekivati
14' - Hamšik je prošao lijevom stranom, ali njegovu povratnu loptu zautavio je talijanski vratar Marchetti
12' - Udarac Slovaka s 20 metara iz voleja, ali daleko preko grede
10' - Iaquinta je zabio, ali napravio je očigledni prekršaj
6' - Kakva prilika za Slovake. Hamsik je pucao iz voleja, neometan sa 14 metara, ali nije dobro pogodio loptu
5' - Još nema pravih prilika, igra se na sredini terena, dosta oprezno
1' - Odmah Taliani prijete iz daljine s 25 metara, pokušao je Di Natale

Slovačka: Mucha - Pekarik, Škrtel, Durica, Zabavnik - Štrba, Kučka - Stoch, Hamšik, Vittek - Jendrišek

Italija: Marchetti - Zambrotta, F. Cannavaro, Chiellini, Criscito - de Rossi - Gattuso, Montolivo - Pepe, di Natale - Iaquinta

PARAGVAJ - NOVI ZELAND 0:0

90' - Kraj utakmice
83' - Prilika za Lucasa pa za Smeltza koji je pokazao da i Novi Zeland može zaprijetiti
81' - Santa Cruz, treba li reći da se opet ukazao Paston
78' - Vera je pokušao, ali još jednom je spasitelj Paston
74' - Benitez puca, ali brani Paston
67' - Lucas je promašio novu izglednu situaciju za Paragvaj
62' - Odličan pokušaj Riverosa, ali tu je sjajni Paston
58' - Cardozo nije precizan iz slobodnjaka
53' Verin udarac je blokiran
48' - Elliott je pokušao, drugi udarac za Novi Zeland
46' - Paragvaj i Novi Zeland krenuli su u nastavak

45+1' - Kraj prvog dijela u kojem je dominirao Paragvaj
42' - Zasad sedam udaraca Paragvajaca, a tek jedan Novog Zelanda i to s početka utakmice
39' - Nastavlja se revija promašaja za Paragvaj, sada se najbolje nije snašao Cardozo
36' Valdez je odlično pucao, ali jedan od najboljih igrača Novog Zelanda je vratar Paston
29' - Još jedan udarac Caniza i čovjek je opet neprecizan, danas očigledno nije njegov dan
23' - Paragvaj kontrolira situaciju na terenu, a Novi Zeland se grčevito brani
19'- još jedna dobra situacija za Canizu koji je nezaustavljiv za suparničku obranu, ali nema u njeogvim udarcima preciznosti
19' - Volej Caniza s 20 metara, nije bilo bezopasno
17' - Caniza je još jednom zaprijetio, ali neprecizno
14' - napokon su zaprijetili i Paragvajci, ali nije bilo pravog posla za Pastona
8' - Paragvaj ima dominaciju, ali bez pravih prilika
4' - Smeltz je promašio prvu pravu priliku, najbolji novozelandski strijelac se nije dobro snašao
3' - Južnoameričke reprezentacije još nisu izgubile meč na SP-u, 12 utakmica
1' - Krenula je utakmica, a Paragvaj je veliki favorit

Paragvaj: Villar - Caniza, J.C. Caceres, da Silva, Morel - Vera, V. Caceres, Riveros - R. Santa Cruz, Cardozo, Valdez

Novi Zeland: Paston - Reid, Nelsen, T. Smith - Bertos, Vicelich, Si. Elliott, Lochhead - Fallon, Smeltz, Killen