LUDILO U SYDNEYJU

Australija osvojila azijsko prvenstvo

31.01.2015 u 13:18

Nogometaši Australije novi su azijski prvaci nakon što su u finalu u Sydneyu nakon produžetaka pobijedili Južnu Koreju s 2-1 (1-1).

Australci su na najbolji način iskoristili prednost domaćeg terena i osvojili po prvi puta prvenstvo Azije u uzbudljivom finalu pred 77 tisuća gledatelja na stadionu Australia.

Domaćini natjecanja su poveli pogotkom Massima Luonga u 45. minuti, a za Južnokorejance je izjednačio Heung-Min Son u prvoj minuti sudačkog dodatka. Pogodak vrijedan naslova u 105. minuti produžetka postigao je veteran James Troisi nakon sjajne solo-akcije i dodavanja igrača hrvatskih korijena Tomija Jurića (kojem je pomogao južnokorejski golman). Australci su se prije devet godina iz Oceanije priključili Azijskoj nogometnoj zoni, a Južnokorejanci su ostali na dva naslova - zadnji su osvojili daleke 1960. godine.

Treće mjesto pripalo je selekciji Ujedinjenih Arapskih Emirata koji su u petak slavili nad Irakom 3-2.