NULA OD DVA

ATP Rim: Nakon 'klackalice' ispao i Borna Ćorić

09.05.2016 u 21:49

Hrvatski tenisač Borna Ćorić oprostio se od nastupa na ATP u Rimu porazom u 1. kolu od Kazahstanca Mihaila Kukuškina s 7:6 (5), 5:7, 6:4

U vrlo izjednačenom i do samog kraja neizvjesnom susretu Borna je izgubio od 87. tenisača svijeta, iako je mogao i slaviti u dva seta.

U prvom setu Borna je zaostajao 2-4, izjednačio na 4-4, da bi set otišao u 'tie-break' u kojem je Kukuškin zaostatak od 3-5 u poenima pretvorio u konačnih 7-5 i dobitak seta. Drugi set je Zagrepčanin bolje počeo, poveo je 4-0, a potom neobjašnjivo stao i dopustio Kazahstancu izjednačenje (5-5), da bi Borna trećim oduzimanjem protivnikova početnoga udarca u tom setu uspio izboriti treći set.

Niti treći set nije prošao bez preokreta, Borna je nadoknadio zaostatak od 2-5, kod 4-5 je spasio i jednu meč-loptu, da bi odmah zatim ponovno izgubio svoj servis i meč.