NBA liga

Atlanta nakon minus 30 šokirala Boston, rekordna večer Bogdanovićevog suigrača

26.03.2024 u 09:36

Sinoć je u NBA odigrano 11 utakmica, a najzanimljivija je svakako bila ona između Atlanta Hawksa i Boston Celticsa. Dodajmo kako je klupski rekord z Knickse postavio Donte DiVincenzo koji je zabio čak 11 trica

Utakmica između Atlante i Bostona bila je zaista posebna jer su domaći Hawks svladali goste sa 120-118 i to nakon što su nadoknadili zaostatak od čak 30 koševa! Dejounte Murray zabio je 19 koševa, upisao 15 asistencija i postigao koš za vodstvo jednu minutu prije kraja za pobjedu Atlante.

De'Andre Hunter ga je pratio s tricom za povećanje vodstva Atlante na četiri poena 10,1 sekundom do kraja. Jayson Tatum smanjio je na dva koša zaostatka za Boston 1,2 sekunde prije sučevog zvižduka za kraj.

Niti jedna momčad nije se uspješno vratila nakon zaostatka od 30 koševa protiv momčadi s najboljim rezultatom u NBA-u otkako su to učinili Los Angeles Lakersi protiv Dallas Mavericksa 6. prosinca 2002.

Celticsi su vodili 68-38 u drugoj četvrtini, ali je Atlanta nastavila seriju 18-6 i smanjila prednost na 74-56 na poluvremenu.

Hunter je predvodio Hawkse s 24 poena, a Bogdan Bogdanović je dodao 22. Kod Bostona je najbolji bio s 37 poena i osam skokova Tatum, dok je Jaylen Brown ubacio 24 koša.

New York Knicksi Bojana Bogdanovića su kod kuće s 124-99 nadigrali njegovu bivšu momčad Detroit Pistonse.

Donte DiVincenzo je zabio 11 trica, što je rekord momčadi, ostvarivši na kraju učinak od 40 koševa. Bogdanović je odigrao 18:17 minuta i uz šut iz igre 5/11 (trice 2/7) zabio 13 koševa uz jednu asistenciju.

Josh Hart je upisao svoj šesti triple-double ove sezone s 11 koševa, 14 skokova i 10 asistencija, dok je Jalen Brunson ubacio 28 koševa za Knickse.

Indiana Pacersi su na gostovanju s visokih 133-116 nadigrali Los Angeles Clipperse Ivice Zubca.

Pascal Siakam ubacio je 31 poen, a Myles Turner 24 za Indianu. Tyrese Haliburton ubacio je 21 koš uz devet asistencija za treću pobjedu Pacersa u zadnje četiri utakmice.

Kawhi Leonard i Paul George zabili su svaki po 26 poena dok su Clippersi izgubili drugu domaću utakmicu zaredom. Russell Westbrook dodao je 14 koševa i sedam asistencija za 18 minuta u svojoj prvoj utakmici nakon operacije frakture lijeve ruke. Ivica Zubac je u 24:02 minute provedene na terenu zabio devet koševa (šut iz igre 4/8) upisavši pritom 11 skokova i dvije asistencije.

San Antonio Spursi su sa 104-102 bili bolji od gostujućih Phoenix Sunsa. Jeremy Sochan postigao je 26 koševa, uključujući tricu za pobjedu u posljednjoj minuti. Sochan je pridodao i rekord karijere od 18 skokova za San Antonio. Devin Vassell dodao je 26 poena, a Zach Collins 18. Sunse je s 36 ubačaja predvodio Devin Booker, Kevin Durant je dodao 29 koševa.

Cleveland Cavaliers su na gostovanju sa 115-92 svladali Charlotte Hornetse. Jarrett Allen, Georges Niang i Evan Mobley zabili su svaki po 17 koševa za Cleveland koji je prekinuo niz od tri poraza.

Broklyn Nets su također u gostima sa 96-88 nadigrali Toronto Raptorse i tako prekinuli niz od šest poraza.

Washington Wizards su upisali treću uzastopnu pobjedu nadigravši sa 107-105 domaće Chicago Bullse.

Jordan Poole bio je najbolji strijelac Washingtona s 23 poena, dok je u redovima Chicaga najučinkovitiji bio DeMar DeRozan sa 27 poena.

Houston Rockets su na svom terenu sa 110-92 pobijedili Portland Trail Blazerse. Do pobjede ih je vodio Jalen Green s 27 koševa. Rocketsi su produžili svoj pobjednički niz na devet utakmica i poboljšali se na 11-1 u ožujku.

Dalano Banton bio je najbolji kod Trail Blazersa s 28 poena i 11 skokova. Scoot Henderson dodao je 15 koševa za Portland kojem je ovo sedmi poraz zaredom.

Denver Nuggets su sa 128-103 bili bolji od Memphis Grizzliesa. Nikola Jokić postigao je 29 poena, 11 skokova i osam asistencija u svom povratku nakon jedne utakmice izostanka, a domaćin Denver nanio je peti poraz Memphisu u šest utakmica.

Nuggets vode Oklahoma City Thunder s jednom utakmicom u utrci za prvo mjesto Zapadne konferencije.

Utah Jazz Luke Šamanića su poraženi u Salt Lake Cityju, sa 115-105 su ih svladali gostujući Dallas Mavericks Luka Dončić zabio je 29 koševa i zabilježio svoj 19. triple-double ove sezone pridodavši tome 13 asistencija i 12 skokova. Kyrie Irving dodao je 27 poena za Maverickse, koji su dobili četiri uzastopne utakmice i osam od zadnjih devet.

Kod Jazza najbolji je s 34 koša bio Lauri Markkanen. Šamanić je odigrao svega 49 sekundi bez učinka.

Sacramento Kings su sa 108-96 pobijedili Philadelphia 76erse, a Keegan Murray i De'Aaron Fox zabili su svaki po 23 koša za pobjedničku momčad. Domantas Sabonis je upisao triple-double s 11 koševa, 13 skokova i 10 asistencija.

Tyrese Maxey je postigao rekordnih 29 poena za 76erse, koji su svoje šestodnevno gostovanje u Zapadnoj konferenciji završili s tri poraza i jednom pobjedom.