PREMIER LIGA

Arsenal stekao vrlo opipljivu prednost pred Manchester Cityjem

01.03.2023 u 23:24

U odgođenim utakmicama sedmog kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Liverpool su ostvarili pobjede

Topnici su na stadionu Emirates pobijedili Everton sa 4:0, dok je Liverpool na Anfieldu porazio Wolverhampton sa 2:0.

Arsenal je ostvario važnu pobjedu u borbi za naslov prvaka i sada ima pet bodova više od drugoplasiranog Manchester Cityja.

Everton se dobro držao 40 minuta, a onda u posljednjih pet minuta primio dva gola. Za 1:0 je u 40. minuti sjajno zabio Bukayo Saka, a u 45. je pogodio Gabriel Martinelli nakon velike pogreške Idrissa Gueyjea. Senegalski veznjak je oklijevao, Saka mu je ukrao loptu gurnuvši je do mladog Brazilca, a ovaj zabio za 2:0.

U nastavku susreta londonski sastav je zabio još dva gola, Martin Odegaard je u 71. povećao na 3:0, a Martinelli u 80. svojim drugim golom na susretu postavio konačnih 4:0.

U drugom susretu večeri Liverpool je pobijedio Wolverhampton sa 2:0 slomivši goste u završnici.

Virgil van Dijk je u 73. minuti doveo Redse u prednost, a pobjedu domaćina potvrdio je Mohamed Salah četiri minute kasnije.