SLAVI I STEAUA

Arsenal dotukao Turke, Schalke preživio u Grčkoj!

27.08.2013 u 23:11

U preostalim dvobojima 'play-offa' Lige prvaka odigranima u utorak, Arsenal i Basel potvrdili su svoju prednost, a pozitivnim rezultatima u gostima prolaz su osigurali Schalke i Steaua

U dvjema neizvjesnim okršajima Steaua i Schalke, gostujuće momčadi, izborile su plasman u grupnu fazu nakon što su u prvim dvobojima remizirali kao domaćini.

Steaua je povela 2-0 i izborila konačnih 2-2 za konačan prolazak kod varšavske Legije (Vrdoljak 90 minuta), dok je Schalke, premda zadnjih pola sata bez isključenog Jermainea Jonesa, uspio u Solunu pobijediti PAOK 3-2.

Briljirali su Adam Szalai i pogotovo Julian Draxler, koji je Nijemcima donio prolaz zahvaljujući fantastičnom pogotku u 67. te još ljepšoj asistenciji za Szalaija u 90. minuti. Oba su gola bila proizvod njegove individualne kvalitete, i to dok su gosti igrali s igračem manje.

Uvjerljive pobjede iz prvih utakmica potvrdili su Basel (protiv Ludogoreca) i Arsenal (Fenerbahçe). Oba su sastava slavili 2-0 pobjede, a posebno valja istaknuti novu impresivnu predstavu velškog reprezentativca Aarona Ramseyja koji je zabio oba pogotka za Arsenal. U trima posljednjim dvobojima Velšanin je Arsenalovim pobjedama pridonio s trima golovima i dvjema asistencijama.

Basel je pak posao obavio zahvaljujući odličnim kornerima, nakon kojih su Frei i Degen postizali pogotke. Slavili su Švicarci 2:0 i tako zaokružili ukupnu pobjedu rezultatom 6:2.

Liga prvaka, , uzvratne utakmice 4. pretkola:

Austria Beč – Dinamo 2-3, ukupan rezultat 4-3 (Mader 5, Kienast 82 / Brozović 33, Fernandes 43, Beqiraj 70)

Basel – Ludogorec 2-0, 6-2 (Frei 11, Degen 79)

Legia – Steaua* 2-2, 3-3 (Radović 27, Rzezniczak 90 / Stanciu 7, Piovaccari 9)

PAOK – Schalke 2-3, 3-4 (Athanasiadis 53, Katsouranis 79 / Szalai 43, 90, Draxler 67)

Arsenal – Fenerbahçe 2-0, 5-0 (Ramsey 25, 72)