BEZ PRAVA NA POGREŠKU

Argentina sigurna, ostali se nadaju drugom krugu

22.06.2010 u 20:06

Samo veliko čudo može izbaciti Argentinu iz drugog kruga Svjetskog prvenstva. Čini se doslovce nemogućim da Grci dobiju 'gaučose' s četiri ili pet golova razlike, a k tome još i da Južna Koreja s golom, dva pobijedi Nigeriju. No, tko ide u drugi krug SP-a saznat ćemo oko 22.20

Nakon odigranog posljednjeg kola skopine B saznat ćemo tko će uz Argentinu igrati u drugom krugu Svjetskog nogometnog prvenstva. Nakon dvije uvjerljive pobjede Maradonini 'gaučosi' samo teoretski mogu ispasti ili ispustiti prvo mjestu u grupi, dok Južna Koreja i Nigerija u međusobnom ogledu vjerojatno odlučuju o drugoplasiranoj momčadi. Grci? Uz poštovanje prema pobjedi nad Nigerijom, oni su totalni autsajderi protiv Argentine. Poraz od Južne Koreje u prvom kolu vjerojatno će ih koštati nastavka natjecanja.

GRČKA - ARGENTINA 2:0
Grčka: Tzorvas - A. Papadopoulos, Moras, Kyrgiakos - Vyntra, Katsouranis, Tziolis, Torosidis - Karagounis, Salpingidis - Samaras; Izbornik Rehhagel
Argentina: Romero - Otamendi, Demichelis, Burdisso, Rodriguez - Bolatti - Maxi Rodriguez, di Maria - Messi - Aguero, Milito; Izbornik Maradona

90+2' Kraj utakmice
90' Igrati će se dvije minute nadoknade
89' GOOOOOOOOOL! 2:0 za Argentinu! Novi udarac Messija brani Tzorvas, no na odbijanac natrčava Martin Palermo i zakucava u mrežu
85' Bomba Messija s 25 metara, ali lopta je završila u vratnici
80' Bez obzira na minus od jednog gola Grčka i dalje igra totalno defenzivno
77' GOOOOOOOOOL! 1:0 za Argentinu; Demichelis iz drugog pokušaja zabija nakon kornera
73' Argentina i dalje napada, ali sve to izgleda dosta jalovo; Grci se jako dobro brane
69' Korner za Argentinu, nabacio je Veron, a Bolatti ne uspjeva zabiti s pet metara. Tzorvas opet bravurozno brani
68' 'Slobodnjak' za 'gaučose' na skoro 40 metara od gola, puca Messi ali brani Tzorvas
64' Argentinci imaju totalnu inicijativu, a Grci se unatoč činjenici da s 0:0 nemaju šanse za prolaz uporno brane
60' Samaras se izborio za šut s 20 metara pored Demichelisa, no lopta je otišla visoko iznad gola
57' Šut Clementea Rodrigueza s ruba kaznenog prostora, lopta odlazi pored gola
53' Argentinci previše nabacuju loptu u kazneni prostor i Grci to bez puno problema 'čiste'
51' Koreja je povela protiv Nigerije i Grci su sad u bezizlaznoj situaciji, niti minimalna pobjeda ne osigurava im drugi krug. Tek 2:0 bi im bilo dovoljno
48' Kontra Samarasa, velika prilika, no šut Grka odlazi pored gola
47' S obzirom na rezultat u Durbanu, Grcima 'igra' pobjeda ili 3:3 protiv Argentine za prolaz u drugi krug natjecanja
46' U nastavak susreta prvi s centra kreću Argentinci

45+1' Kraj prvog dijela
45' Velika prilika za Maxija Rodrigueza, no grčki golman jako dobro brani, puca i Messi, ali Tzorvas opet brani
43' Otkad su Korejanci izjednačili na 1:1 Grci igraju puno ofenzivnije
42' Dobar ubačaj Karagounisa u pet metara, no Romero u padu boksa loptu
41' 'Slobodnjak' za Karagounisa s 30 metara iskosa od argetinskog gola
37' Otamendi ubacuje s desne strane Tzorvas dobro boksa loptu daleko od svog gola
34' Grci igraju samo na kontranapade u kojima glavnu ulogu ima Samaras, no zasad te duge lopte prema njemu nisu dovoljno precizne
32' Neugodan ubačaj Milita s desne strane, loša reakcija golmana Tzorvasa, a odbijenu loptu puca Aguero. Lopta ipak ne ulazi u mrežu
30' Duga lopta Karagounisa za Samarasa, no grčki napadač nije uspio prihvatiti loptu u Argetinskom kaznenom prostoru
28' Igra se slabo; Argentina dugo gradi napade, a Grci se brane sa svih 11 igrača
25' Veron u dobroj prilici za ugrozu grčkog gola, no nije se snašao i prilika odlazi u nepovrat
23' Slobodan udarac za Argentinu na 25 metara; lopta prolazi kroz šesnaesterac u gol out
21' Grci su se malo ohrabrili, pa sve češće izlaze u argentinsku polovicu travnjaka
18' Bomba Verona s 30 metara, grčki golman ponovno brani; novi korner za Argentinu
18' Udarac Aguera, Tzorvas dobro brani i izbacuje loptu u korner
16' Argentinci polako grade napade preko sredine igrališta
13' Samaras u prodoru, no u posljednji čas uklizao je netko od argentinskih bekova
12' Nakon kratkog dodavanja pokušao je Maxi Rodriguez, no njegov šut je blokirao Papadopoulos
11' Slobodan udarac za Argentinu na 35 metara od gola
9' Messi u izvrsnom prodoru, no u zadnji čas grčka obrana ga je onemogućila u ulasku u kazneni prostor
5' Argentina ima inicijativu, no još nema prilika za pogodak ni na jednoj strani
3' Kontra Grka, no Torosidis propušta loptu u aut
2' Argentinski navijači ispunili su tribine stadiona u Polokwaneu, atmosfera je izvrsna
1' S centra kreću Grci

NIGERIJA - JUŽNA KOREJA2:2
Nigerija: Enyeama - Odiah, Yobo, Shittu, Taiwo - Yussuf, Etuhu, Haruna - Obasi, K. Uche - Yakubu; Izbornik Lagerbäck
Južna Koreja: SungJong - JonghJung, JiSung, YungWoo, ChuYoung - YoungPjo, JungSoo, SungYueng, ChungYong - Kihun, Duri; Izbornik Huh

90+3' Kraj utakmice
90+2' Nevjerojatna utakmica u Durbanu i u preostaloj minuti Nigerija ima priliku zabiti gol i nastaviti natjecanje
90+1' Obinna opet u prilici, ali lopta kao da neće u gol
90' Igrati će se tri minute nadoknade
90' Obinna u novoj velikoj prilici za 3:2, no ništa od toga
88' Bliži se kraj utakmice, a s 2:2 Koreja ide u drugi krug Svjetskog prvenstva
83' 'Slobodnjak' za Nigeriju
81' Nova prilika za Nigeriju; Obinna promašuje čistu priliku
80' Martins u izvrsnoj prilici za pnovi preokret, no SungJong brani i dalje ostaje 2:2
80' I dalje se igra posve otvoreno i ne bi bilo čudno da padne još koji pogodak
76' JiSung ima priliku, no od novog vodstva Južne Koreje zasad nema ništa
71' JungWoo u prilici za udarac, no netko od Nigerijaca je blokirao opasan šut; korner za Južnu Koreju
69' GOOOOOOOOOL! Yakubu pogađa s bijele točke za 2:2
69' Kazeni udarac za Nigeriju!!! Namil je srušio Obasija
66' Igra se otvoreno, Yakubu u prilici za izjednačenje, no ponovno ništa od pogotka
65' Namil u prilici da riješi utakmicu, no do povećanja korejskog vodstva nije došlo
62' Nova prilika za Južnu Koreju; YungPjo puca, ali Enyeama dobro brani
61' Nigerija se posve otvorila i svim silama traži izjednačenje
54' ChuYoung opet u prilici iz slobodnog udarca s 30 metara, no ovog puta to je bezopasno; lopta je otišla pored gola
52' ChuYoung opet u prilici, no sudac označuje zaleđe
49' GOOOOOOOOOL! ChuYoung iz 'slobodnjaka' posprema loptu u nigerijsku mrežu
48' Slobodan udarac za ChuYounga, prekršaj nad njim napravio je Shittu
46' Utakmica u Durbanu je nastavljena

45+2' Kraj prvih 45 minuta
45' Igrati će se dvije minute sudačke nadokande
41' Kihun izvodi izvrsno slobodan udarac, bravurozna obrana nigerijskog golmana
38' GOOOOOOOOOL! za 1:1 zabio je JungSoo nakon dobro izvedenog slobodnog udarca SungYuenga
34' Nigerija zasad ima inicijativu, Koreja se dobro brani
30' Izvrstan šut Obasija, no još bolja obrana SungJonga
27' Trenutno obje ekipe imaju po 50 posto vremena loptu u svom posjedu
24' ChuYoung u dobroj prilici za izjednačenje, no njegov udarac brani Enyeama
23' Uche izvodi 'slobodnjak' s 30 metara i dobro asistira Obasiju, no Nigerijac ne pogađa za 2:0 iz vrlo dobre pozicije
20' YungWoo u prilici za gol, no ništa od izjednačenja
18' Za razliku od utakmice između Argentine i Grčke, u Durbanu gdje igraju Nigerija i Koreja vuvuzele imaju apsolutnu dominaciju u odnosu na pjesmu navijača
14' Kihun je izborio korner za Koreju, no i od toga nema ništa
12' GOOOOOOOOOL! 1:0 za Nigeriju, strijelac Uche nakon dobre asistencije Odiaha
8' SungJueng u prilici iz 'slobodnjaka', no lopta nije u mreži
5' Južna Koreja je dosad igrala tri puta protiv Nigerije; dvaput je pobijedila i jednom odigrala neriješeno
2' Već prva prilika za Korejance; ChunYong promašuje izvrsnu šansu
1' Prvi s centra igrališta kreću Korejanci