rojo junak

Argentina se jedva spasila i zahvaljujući Hrvatskoj prošla u osminu finala!

26.06.2018 u 22:00

U posljednjem dvoboju grupe D argentinska nogometna reprezentacija pobijedila je Nigeriju rezultatom 2:1 i prošla dalje, zahvaljujući pogotku Roja u 86. minuti utakmice i tome što Hrvatska nije izgubila od Islanda...

Sampaolijeva družina nekako se spasila u Sankt Peterburgu. Nakon očajnih nastupa protiv Islanda i Hrvatske ništa bolje nije bilo niti protiv Nigerijaca, ali uspjela je iščupati pobjedu i izboriti okršaj osmine finala protiv Francuske.

• +5
SP u nogometu, skupina D: Argentina - Nigerija Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Bio je to dvoboj u kojem je Argentina dominirala u prvom poluvremenu i došla do prednosti zahvaljujući Leu Messiju u 14. minuti, koji je zakucao loptu pod gredu nakon odlične asistencije Banege. No, dominacija 'gaučosa' nije zatim urodila novim pogotkom pa su samo s minimalnom prednošću otišli na odmor.

Na početku drugog dijela Argentinci su doživjeli šok, jer je Javier Mascherano skrivio penal, a Victor Moses je izjednačio s bijele točke u 53. minuti.

Uslijedile su argentinske muke koje je ipak prekinuo Marcos Rojo pobjedničkim pogotkom u 86. minuti susreta.

Argentina će protiv Francuske igrati u subotu, a Nigerija i Island oprostili su se od natjecanja. Da Hrvatska nije izbjegla poraz protiv Islanda, ova pobjeda ne bi bila dovoljna 'gaučosima' da prođu dalje...