U DVA SETA

Antonia Ružić poražena u prvom kolu US Opena

25.08.2025 u 21:50

Bionic
Reading

Hrvatska tenisačica Antonia Ružić poražena je u prvom kolu posljednjeg Grand Slama sezone US Opena od Amerikanke Taylor Townsend s 4:6, 4:6.

Za 22-godišnju Čakovčanku bio je to premijerni nastup na nekom od Grand Slam turnira, dok je iskusna 29-godišnja Amerikanka jubilarni deseti put nastupila na terenima Flushing Meadowsa.

Nakon što su obje tenisačice držale svoje servise do rezultata 4:4, Townsend je u devetom gemu napravila break, a potom osvojila servis za 6:4 u prvom setu.

Amerikanka je novi break napravila na otvaranju drugog seta. Povela je 2:0, a prednost je zadržala do kraja osvojivši i drugi set rezultatom, 6:4. Ružić je u desetoj igri spasila dvije meč lopte, ali nažalost ne i treću.

Townsend u drugom kolu čeka Latvijka Jelena Ostapenko koja je bila bolja od Kineskinje Xiyu Wang sa 6:4, 6:3. U ženskoj konkurenciji Hrvatska ima još jednu predstavnicu Donnu Vekić koja će igrati protiv Španjolke Jessice Bouzas.