NBA

Anthonyjev debi s 27 koševa i 10 skokova

24.02.2011 u 10:55

Navijači New York Knicksa priredili su svečani doček svom novom ljubimcu Carmelu Anthonyju u njegovoj prvoj utakmici za novu momčad, a ovaj je uzvratio predvodeći Knickse do 114:108 pobjede protiv Milwaukee Bucksa u Madison Square Gardenu

Anthony je u svom debiju za Knickse ubacio 27 koševa uz 10 skokova, te je pogodio ključni koš u završnici kojim je odlučio susret. Chauncey Billups, koji je zajedno s Anthonyjem stigao u New York iz Denvera, dodao je 21 poen, dok je Amare Stoudemire ubacio 19, a pričuva Toney Douglas 23. U sastavu Bucksa najefikasniji je bio John Salmons sa 27 ubačaja, dok je Andrew Bogut ubacio 14 uz 12 skokova.

Prvaci Los Angeles Lakersi su nakon stanke za 'All-Star' ostvarili drugu pobjedu zaredom svladavši kao gosti Portland Trail Blazerse sa 106:101 nakon produžetka. U posljednju minutu četvrte četvrtine ušlo se s vodstvom Blazersa 87-83, ali u ključnim je trenucima Kobe Bryant dva puta pogodio, dok je s druge strane LaMarcus Aldridge dva puta promašio, pa je o pobjedniku odlučivalo dodatnih pet minuta u kojima su uspješniji bili Lakersi. Bryant je susret završio sa 37 ubačaja i devet skokova, dok je Aldridge ubacio 29 koševa i imao 14 skokova.

Vodeći sastav lige, San Antonio Spursi u svojoj su prvoj domaćoj utakmici nakon 25-dnevnog izbivanja svladali najbolji sastav skupine Northwest Oklahoma City Thunder sa 109:105. Susret je bio neizvjestan do posljednjih sekundi, kod rezultata 108:105 šest sekundi prije kraja gosti su imali priliku tricom izjednačiti, ali šut koji je uputio Jeff Green nije pronašao obruč. Tony Parker (20) i Gary Neal (19) predvodili su Spurse, a Kevin Durant (30) i Russell Westbrook (25) Thunder.

Dallas Mavericksi čuvaju drugo mjesto za Zapadu, u svojoj su dvorani sa 118-:99 svladali Utah Jazz kojemu je to peti poraz zaredom. Dirk Nowitzki (23) bio je najefikasniji kod Mavsa, a Al Jefferson (30) kod Jazza koji je posljednjeg dana prijelaznog roka razmijenio svog najboljeg igrača Derona Williamsa u New Jersey za Devina Harrisa.

Iznenađenje večeri priredili su Sacramento Kingsi koji su kao gosti svladali Orlando Magic sa 111:105. Jermaine Taylor (21) i Beno Udrih (18, 10 asistencija) ponudili su previše za Magic u kojemu se istaknuo tek Dwight Howard (31, 17 skokova).

Toronto Raptorsi iznenadili su na svom parketu vodeći sastav skupine Central Chicago Bullse svladavši ih sa 118:113. Andrea Bargnani i DeMar Derozan postigli su po 24 koša za Raptorse, dok Bullsima nije bilo dovoljno 32 ubačaja i 10 asistencija Derricka Rosea.