španjolska liga

Ante Budimir potopio 'žutu podmornicu'; Osasuna pokazala Dinamu kako se može pobijediti Villarreal

11.04.2021 u 17:02

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir bio je strijelac pobjedničkog gola za 2:1 u prvenstvenom trijumfu njegove Osasune na gostovanju u Villarrealu, gdje će u četvrtak zagrebački Dinamo pokušati nadoknaditi zaostatak od jednog pogotka iz prve utakmice četvrtfinala Europske lige

Sve do 64. minute nije bilo golova, da bi u sljedećih deset minuta lopta čak triput završila u mreži, a sva tri gola postigli su gosti. Vodstvo Osasuni u 64. minuti donio je Jon Moncayola, a u 70. minuti je Villarreal izjednačio zahvaljujući autogolu Davida Garcije.

U 74. minuti je napadač hrvatske reprezentacije Ante Budimir na ubačaj Rubena Garcije iz kornera postigao svoj šesti ovosezonski gol u La Ligi i time Osasuni donio osmu pobjedu. Dvije minute poslije hrvatski napadač je izašao iz igre.

Do kraja dvoboja gostujući golman Sergio Herrera je imao nekoliko sjajnih obrana.

• +7
Villarreal - Osasuna, Primera, 2020/21. Izvor: Profimedia / Autor: Pressinphoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Rezultat kojim je Osasuna svladala Villarreal, u četvrtak bi i hrvatskom prvaku Dinamu donijela plasman u polufinale Europske lige.

Villarreal je s 46 bodova ostao na sedmom mjestu La Lige, a toliko imaju i petoplasirani Real Sociedad te šestoplasirani Betis, ali uz utakmicu manje. Osasuna je s 34 boda preskočila Valenciju i sada je na 13. poziciji.