[ANKETA] Tko su po vašem mišljenju bila tri najbolja igrača Hrvatske u borbi za broncu protiv Maroka?

• V.R.
  • Zadnja izmjena 17.12.2022 19:33
  • Objavljeno 17.12.2022 u 19:32

U borbi za brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu Hrvatska je nadigrala Maroko 2:1 prelijepim golovima Gvardiola i Oršića. Vatreni se u Lijepu našu vraćaju s medaljom!

Hrvatska nogometna reprezentacija napravila je još jedno čudo. Na svom ukupno šestom nastupu na Svjetskim prvenstvima od neovisnosti Vatreni su po treći put osvojili medalju! Luka Modrić i društvo u Hrvatsku se vraćaju s brončanom medaljom oko vrata. Podsjetimo, prije katarske bronce, Vatreni su bili srebrni 2018. te naravno bronačni 1998.

Joško Gvardiol već u 7. minuti doveo je Hrvatsku u vodstvo golom glavom s 11 metara na asistenciju Ivana Perišića. Marokanci su izjednačili u 9. minuti golom Achrafa Darija glavom s pet metara. Konačnih 2:1 - što je bilo dovoljno za svjetsku broncu - postavio je Mislav Oršić u 42. minuti, kad je na dodavanje Marka Livaje sjajnim udarcem s 15 metara prebacio marokanskog golmana. Lopta se od vratnice odbila u mrežu...

Nakon toga bilo je dosta uzbuđenja, ali gol više nismo vidjeli. Čak je i Dominik Livaković u završnici imao posla.