Andrej Kramarić došao do pothvata na SP-ima kojeg su napravila još samo dvojica hrvatskih nogometaša

• D. S.
  • Zadnja izmjena 28.11.2022 16:16
  • Objavljeno 27.11.2022 u 18:16

Hrvatski napadač Andrej Kramarić zabio je Kanadi te je tako ispisao povijesne knjige hrvatske reprezentacije

Nakon neuvjerljivog nastupa u prvom kolu protiv Maroka, Andrej Kramarić ušutkao je brojne kritičare tako što je zabio Kanadi za izjednačenje (1:1) u 36. minuti, da bi do poluvremena Vatreni napravili totalni preokret golom Livaje (44.). Oba hrvatska gola pogledajte OVDJE.

Napadač Hoffenheima postao je tek treći Hrvat koji je zabijao u nacionalnom dresu na dva različita SP-a, jer je tresao mrežu i prije četiri godine u Rusiji u četvrtfinalnom dvoboju protiv istoimenog domaćina.

Prije njega taj pothvat je uspio Mariju Mandžukiću i Ivanu Perišiću koji su tresli mreže na SP-ima u Brazilu 2014. i Rusiji 2018.

Inače, Kramarić je zabio Kanadi i u drugom poluvremenu za 3:1 (70).