IZNENAĐENJE

Utučeni Belgijanci teško su pronalazili prave riječi, a njihov kapetan dotakao se ključne utakmice s Hrvatskom

• D. S. / Hina
  • Zadnja izmjena 27.11.2022 16:56
  • Objavljeno 27.11.2022 u 16:56

U dvoboju 2. kola F skupine Svjetskog prvenstva nogometaši Maroka su pobijedili Belgiju s 2:0, a komentar su dali akteri obje reprezentacije

Maroko je poveo golom Abdelhamida Sabiria iz slobodnog udarca, gotovo iz 'mrtvog kuta' u 73. minuti, da bi u 92. minuti na 2:0 povećao Zakaria Aboukhlal (90+2).

Eden Hazard, kapetan Belgije: 'Svi smo razočarani. Htjeli smo se kvalificirati već ove nedjelje, ali naišli smo na vrlo dobru momčad iz Maroka. Čestitam im. Mi se moramo psihički oporaviti, dobro odmoriti i dat ćemo sve od sebe u sljedećoj utakmici protiv Hrvatske. Morat ćemo vidjeti što nije dobro funkcioniralo danas iako nismo imali tako lošu utakmicu.'

Roberto Martinez, izbornik Belgije: 'Težak rezultat. Nakon gola smo izgubili organizaciju. I nismo bili dobri u posljednjoj napadačkoj trećini. Ovaj prvi gol je imao značajan utjecaj na ostatak utakmice. Bila je to faza obrane koju nismo dobro odradili, nije bilo nikoga na bližoj stativi na slobodan udarac Sabirija, ali tako se branimo šest godina kod ovakvih situacija. Dakle, to nije organizacijski problem. Ali moram pregledati video. Sveukupno, moramo biti puno ujedinjeniji. To je tako na utakmicama na Svjetskom prvenstvu.'

• +14
SP Katar: Belgija - Maroko Izvor: EPA / Autor: Georgi Licovski

Hakim Ziyech, igrač Maroka: 'Zabili smo u pravom trenutku. Zasluženo smo pobijedili. Nakon 70 minuta neki su naši igrači bili umorni, ali kako nam je publika stala iza leđa, stvarno su nam pomogli. Dali su nam veliki poticaj da ubilježimo prvu pobjedu na Mundijalima nakon 24 godine.'