SEZONA IZ SNOVA

Ammann olimpijskim zlatima dodao svjetski naslov

  • Autor: Hina
  • Zadnja izmjena 20.03.2010 13:46
  • Objavljeno 20.03.2010 u 13:34
Simon Ammann

Simon Ammann

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Švicarski skijaški skakač Simon Ammann osvojio je naslov svjetskog prvaka u skijaškim letovima na legendarnoj slovenskoj skakaonici u Planici

Ammann je u posljednjoj, četvrtoj seriji, ostvario najduži skok ovogodišnjeg natjecanja na Planici, doskočivši na 236,5 metara. Time je na najbolji način okončao sezonu iz snova u kojoj je osvojio dvije zlatne olimpijske medalje u Vancouveru i ukupnu pojedu u Svjetskom kupu.

Drugo mjesto pripalo je Austrijancu Gregoru Schlierenzaueru, a treći je bio Norvežanin Anders Jacobsen.

Poljak Adam Malysz, koji je bio drugi uoči zadnje serije skokova, završio je na kraju na četvrtom mjestu.

REZULTATI:

1. Simon Ammann (Švi) 935,8 (215,5/216,5/227,0/236,5)
2. Gregor Schlierenzauer (Aut) 910,3 (209,5/205,0/222,5/230,5)
3. Anders Jacobsen (Nor) 894,0 (217,0/194,5/230,5/227,5)
4. Adam Malysz (Polj) 893,6 (217,5/215,0/211,0/211,5)
5. Robert Kranjec (Slo) 873,5 (223,5/203,5/212,5/222,5)
6. Wolfgang Loitzl (Aut) 865,3 (207,0/211,5/213,5/200,0)
7. Thomas Morgenstern (Aut) 855,4 (196,5/211,5/227,5/215,5)
8. Antonin Hajek (Češ) 844,9 (203,5/210,5/223,5/236,0)
9. Björn Einar Romören (Nor) 844,5 (214,5/196,5/205,0/223,0)

10. Martin Koch (Aut) 839,8 (208,5/206,0/220,0/200,0)

Osvajači medalja na svjetskim prvenstvima u skijaškim letovima:

- Planica 1972:
1. Walter Steiner (Švi)
2. Heinz Wossipivo (DDR)
3. Jiri Raška (ČSSR)

- Oberstdorf 1973:
1. Hans-Georg Aschenbach (DDR)
2. Walter Steiner (Švi)
3. Karel Kodejska (ČSSR)

- Kulm 1975:
1. Karel Kodejska (ČSSR)
2. Rainer Schmidt (DDR)
3. Karl Schnabl (Aut)

- Vikersund 1977:
1. Walter Steiner (Švi)
2. Toni Innauer (Aut)
3. Henry Glass (DDR)

- Planica 1979:
1. Armin Kogler (Aut)
2. Axel Zitzmann (DDR)
3. Pjotr Fijas (Polj)

- Oberstdorf 1981:
1. Jari Puikkonen (Fin)
2. Armin Kogler (Aut)
3. Halvar Levorstad (Nor)

- Harrachov 1983:
1. Klaus Ostwald (DDR)
2. Pavel Ploc (ČSSR)
3. Matti Nykänen (Fin)

- Planica 1985:
1. Matti Nykänen (Fin)
2. Jens Weissflog (DDR)
3. Pavel Ploc (ČSSR)

- Kulm 1986:
1. Andreas Felder (Aut)
2. Franz Neuländtner (Aut)
3. Matti Nykänen (Fin)

- Oberstdorf 1988:
1. Ole-Gunnar Fidjestöl (Nor)
2. Primož Ulaga (Slo)
3. Matti Nykänen (Fin)

- Vikersund 1990:
1. Dieter Thoma (Nje)
2. Matti Nykänen (Fin)
3. Jens Weissflog (Nje)

- Harrachov 1992:
1. Noriaki Kasai (Jap)
2. Andreas Goldberger (Aut)
3. Roberto Cecon (Ita)

- Planica 1994:
1. Jaroslav Sakala (Češ)
2. Espen Bredesen (Nor)
3. Roberto Cecon (Ita)

- Kulm 1996:
1. Andreas Goldberger (Aut)
2. Janne Ahonen (Fin)
3. Urban Franc (Slo)

- Oberstdorf 1998:
1. Kazujoši Funaki (Jap)
2. Sven Hannawald (Njem)
3. Dieter Thoma (Njem)

- Vikersund 2000:
1. Sven Hannawald (Njem)
2. Andreas Widhölzl (Aut)
3. Janne Ahonen (Fin)

- Harrachov 2002:
1. Sven Hannawald (Njem)
2. Martin Schmitt (Njem)
3. Matti Hautamäki (Fin)

- Planica 2004:
1. Roar Ljökelsöy (Nor)
2. Janne Ahonen (Fin)
3. Tami Kiuru (Fin)

- Kulm 2006:
1. Roar Ljökelsöy (Nor)
2. Andreas Widhölzl (Aut)
3. Thomas Morgenstern (Aut)

- Oberstdorf 2008:
1. Gregor Schlierenzauer (Aut)
2. Martin Koch (Aut)
3. Janne Ahonen (Fin)

- Planica 2010:
1. Simon Ammann (Švi)
2. Gregor Schlierenzauer (Aut)
3. Anders Jacobsen (Nor)

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi