ŠPANJOLAC SRETAN

Alonso skinuo Schumachera: Slavit ću večeras!

13.10.2013 u 12:21

Četvrtim mjestom na Velikoj nagradi Japana Fernando Alonso postavio je vozač s najviše osvojenih bodova u povijesti Formule 1

Naslov prvaka i ove sezone 32-godišnji Španjolac neće osvojiti, no malu satisfakciju dobio je nakon utrke na Suzuki, gdje je četvrtim mjestom prestigao velikog Michaela Schumachera po broju osvojenih bodova u utrkama Formule 1 te sad ima 1571, dva više od Nijemca. Naravno, ključna je bila promjena bodovanja, kada je umjesto 10 bodova za pobjedu uvedeno 25 (bilo bi 3890-2414 za Schumachera po istom sustavu bodovanja), no to ga previše ne brine.

'Biti vodeći po broju osvojenih bodova u sportu kao što je Formula 1 je nešto veliko. Znam da se sustav bodovanja promijenio prije par godina, ali kad mene netko prestigne po broju osvojenih bodova nitko se toga neće sjećati. Moramo uživati u ovom trenutku i proslaviti večeras,' izjavio je Fernando Alonso nakon utrke pa se osvrnuo na prvenstvo:

'Ako Vettel i ne završi sve utrke do kraja, ja bih ih morao sve pobijediti pa je samo pitanje vremena kad će sve biti riješeno. Sada imamo drukčije prioritete, borbu u poretku konstruktora. Nakon problema Mercedesa u Japanu u boljoj smo poziciji. Bila je to dobra utrka, iako nismo imali brzinu za mjesto na pobjedničkom postolju.'