Alilović: Nije kraj svijeta, idemo sad dobiti Francusku

• Zadnja izmjena 23.01.2012 09:42
  • Objavljeno 23.01.2012 u 09:02
Mirko Alilović

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Španjolska je nanijela Hrvatskoj prvi poraz na Europskom prvenstvu što se igra u Srbiji. Golužini izabranici u posljednjim su minutama susreta prosuli sve i na kraju izgubili. Izbornik Goluža i igrači slažu se da su protiv 'Furije' radili previše grešaka koje su ih u konačnici i stajala pobjede

Hrvatska rukometna reprezentacija dobro se držala protiv Španjolaca. Bili su 'Kauboji' u rezultatskoj prednosti veliki dio utakmice, no posljednjih par minuta hrvatski su rukometaši zaredali s pogreškama što su naši protivnici iskoristili i došli do pobjede 24:22. Izbornik Goluža je naravno nesretan zbog poraza, no kaže kako nema što zamjeriti svojim igračima

'Poraženi smo jer nam je pala koncentracija, ali i nismo imali sreće. Primili smo pogodak kada se netko poskliznuo. Nedostatak koncentracije, malo sreće i to je to. Ipak je ovo bila Španjolska, ovo je prava ekipa. Šteta, jer smo ovom utakmicom mogli sve riješiti. Sada se moramo što bolje odmoriti i pripremiti za sljedeću utakmicu. Ispraznili smo se fizički i psihički jer znam s koliko motiva su igrači ušli u utakmicu. Međutim, to je sport i nemam im što zamjeriti. Možda smo imali malo previše tehničkih pogrešaka, ali to je sve od velike želje.

Ogled protiv Španjolske je krenuo dosta loše njihovim vodstvom 3:0, a onda smo sve preokrenuli na svoju stranu. Ali, u posljednjim trenucima utakmice smo ipak pokleknuli.

'Igrali smo jako dobru obranu, otvorili smo loše, ali to su krivi oni jer im je golman bio dobar. Međutim, vratili smo se, a tada kad smo trebali prelomiti imali smo greške. Sada protiv Francuza i Mađara idemo na glavu. Ovog puta pobijedila je sretnija ekipa'.

Pred Hrvatskom je sada novi izazov. Golužini izabranici igraju protiv aktualnih europskih i svjetskih prvaka Francuske.

'Ja se ne bojim nikoga. Protiv njih moramo odigrati dobru utakmicu'.

Mirko Alilović ponovno je briljirao na hrvatskom golu, no nije mogao spriječiti poraz.

'Imali smo dva napada da povećamo razliku, deset minuta prije kraja imali smo dva gola razlike i nismo uspjeli. To je to. Španjolci su iskoristili pruženo. Nema plakanja, idemo dalje. Nije kraj svijeta, idemo dobiti Francuze i Mađare i idemo u polufinale.

Sada slijedi ogled protiv Francuske.

'Francuzi ne briljiraju, ali sigurno da ćemo im mi biti dodatni motiv. Nisu u sjajnom momentu i to moramo iskoristiti. Mi igramo dobro i držali smo se 60 minuta sa Španjolcima koji su Francuze praktički pregazili. Nema straha, trebamo dati sve od sebe i dobiti tu utakmicu. Sada trebamo doći k sebi i fizički se odmoriti. I onda napasti i dobiti Francuze.'