kvalifikacije za euro 2020.

Aaron Ramsey odveo Velšane na Euro, 'elf' razbio Sjevernu Irsku, Nizozemci se poigrali s Estoncima

19.11.2019 u 23:19

Nogometna reprezentacija Walesa uvrstila su se na listu sudionika Europskog prvenstva 2020. godine nakon zadnjeg dana kvalifikacija odigranih u utorak. Velšani su golovima Aarona Ramseya svladali Mađarsku 2:0

Wales je u izravnom obračunu za plasman u Cardiffu slavio protiv Mađarske 2:0 golovima Aarona Ramseya. Velšani su u 15. minuti stigli do vodstva, a Ramsey je pogodio glavom na dodavanje Garretha Balea.

U 47. minuti veznjak Juventusa Ramsey se pretvara u velškog junaka svojim drugim golom postignutog iz gužve nakon slobodnog udarca s lijeve strane.

U drugom susretu skupine Slovačka je slavila protiv Azerbadjžana s 2:0, ali im to nije bilo dovoljno jer su se mogli plasirati samo uz remi u Cardiffu. Hrvatska je osvojila ovu skupinu sa 17 bodova, a Wales je skupio 14.

Vizu za EP ranije su izborile Austrija, Belgija, Hrvatska, Češka, Engleska, Finska, Francuska, Njemačka, Italija, Nizozemska, Poljska, Portugal, Rusija, Španjolska, Švedska, Turska, Ukrajina, Danska i Ukrajina.

Zadnja četiri mjesta na EP-u bit će popunjena u ožujku iduće godine nakon play-offa u kojem će sudjelovati Island, Bugarska, Izrael, Rumunjska, Mađarska, Slovačka, Irska, Sjeverna Irska, BiH, Škotska, Norveška, Srbija, Gruzija, S. Makedonija, Kosovo i Bjelorusija.

Njemačka je u meču posljednjeg kola kvalifikacija za EP grupe C slavila na svom terenu protiv Sjeverne Irske s visokih 6:1. Momčad Joachima Löwa bila je veliki favorit u ovom susretu, ali su gosti prvi stigli do vodstva kada je Smith u 7. minuti pogodio za 1:0.

Ipak, već u 19. minuti domaći stižu do izjednačenja kada je Gnabry postigao gol za 1:1, a pred sam kraj prvog poluvremena uslijedio je i potpuni preokret kada je Goretzka u 43. minuti postigao gol za 2:1.

• +3
Kvalifikacije za EURO 2020, Azerbajdžan - Wales Izvor: Profimedia / Autor: Bradley Coller / PA Images / Profimedia

Početkom nastavka, u 47. minuti Gnabry je povisio na 3:1, a isti igrač je u 60. minuti bio strijelac za 4:1 i tako stigao do hat-tricka. U 73. minuti je bilo 5:1 kada je Goretzka stigao do svog drugog gola u ovom meču, a konačnih 6:1 je postavio Brandt u 91. minuti.

U drugoj utakmici ove grupe Nizozemska je na svom terenu pobijedila Estoniju 5:0. Wijnaldum je postigao hat-trick, a među strijelce su se upisali još Ake i Boadu.

Njemačka i Nizozemska iz ove grupe idu na Europsko prvenstvo.

Poljska je u okviru grupe G odigrala zanimljiv meč protiv Slovenije i slavila 3:2. Szymanski je već u 3. minuti doveo Poljake u vodstvo, a Matavz je u 14. minuti poravnao na 1:1.

U nastavku je Lewandowski u 54. minuti ponovno doveo Poljsku u vodstvo, ali Slovenija preko Iličića u 61. stiže na 2:2. Goralski je u 81. minuti pogodio za 3:2 Poljaka, a bio je to na kraju i konačni rezultat.

Latvija je napravila veliku senzaciju i u posljednjem kolu stigla do prve pobjede u ovim kvalifikacijama protiv Austrije na domaćem terenu rezultatom 1:0.

Sjeverna Makedonija je također s minimalnih 1:0 slavila kod kuće protiv Izraela. Iz ove grupe Poljska i Austrija idu na Europsko prvenstvo.

Ždrijeb playoffa je u petak, a ždrijeb skupina EURA 2020 bit će 30. studenoga u Bukureštu.