Miss Universe Hrvatske, Laura Gnjatović, ostvarila je sjajan uspjeh plasmanom u top 30 na 74. izdanju Izbora za Miss Universe u Tajlandu. Ova vijest izazvala je uzbuđenje u Hrvatskoj, posebno zato što je Zadranka uspjela ponovno vratiti pozornost javnosti na ovaj prestižni izbor ljepote nakon nakon više godina. Privukla je pažnju i medija u regiji
Mnogi su predviđali kako bi naša 23-godišnja Laura Gnjatović mogla ponijeti krunu u Hrvatsku ili se pak plasirati u finale - to se na kraju nije dogodilo. Uoči finala pojavio se val komentara iz regije, posebice iz Srbije.
Tamošnji mediji posebno su istaknuli Lauru kao 'jednu od najzapaženijih kandidatkinja na ovogodišnjem izboru za Miss Universe'.
Zanimljivi naslovi
Pohvale su došle s portala Vesti.rs, koji je naglasio da je 'Lijepa Hrvatica Laura Gnjatović oduševila na pripremama za Miss Universe'. Osim toga, bosanski portal klix.ba detaljno je opisao njezin impresivan nacionalni kostim. Portal zena.blic.rs naslovio je članak riječima: 'Kad su Srbi vidjeli nacionalni kostim Hrvatice na Mis Universe mogli su samo puknuti od muke'.
Laura je putem Instagrama izrazila zadovoljstvo zahvalivši se svima na podršci. Izjavila da je ostvarila plasman i koliko je sretna zbog toga, istaknuvši da je važno što je Hrvatska prepoznata. Rekla je da je dobila mnogo poruka podrške i da je ponosna te presretna zbog ovog uspjeha. Dodala je da se svojoj zemlji vraća kao najveća pobjednica ikad, što joj posebno znači.