POPIS JE ZANIMLJIV

Zlatni globus 2021: Netflixovi aduti 'Mank', 'Kruna' i 'Ozark' imaju najviše nominacija

  • Autor: N. Sa.
  • Zadnja izmjena 03.02.2021 15:39
  • Objavljeno 03.02.2021 u 15:28
Tina Fey i Amy Poehler

Tina Fey i Amy Poehler

Izvor: Profimedia / Autor: Chris DELMAS / AFP / Profimedia

Ono što se s nestrpljenjem iščekivalo, sada je poznato, jutros je Hollywood Foreign Press Association otkrio imena nominiranih za dodjelu Zlatnih globusa 2021. Čast da pročitaju nominirane pripala je Sarah Jessici Parker i Taraji P. Henson, a dodjelu, koja će se održati 28. veljače, vodit će dvojac Tina Fey i Amy Poehler

Ova dodjela bit će posebna po tome što će se emitirati paralelno sa istočne i zapadne obale, a gledatelje diljem svijeta zabavljat će Tina Fey i Amy Poehler. Tko će na policu staviti prestižni kipić, doznat će se 28. veljače, a do tada možemo samo nagađati tko bi mogao biti proglašen najboljim.

TELEVIZIJA

Najbolja glumica u TV seriji, komediji:

  • Lily Collins, “Emily in Paris”
  • Kaley Cuoco, “The Flight Attendant”
  • Elle Fanning, “The Great”
  • Jane Levy, “Zoey’s Extraordinary Playlist”
  • Catherine O’Hara, “Schitt’s Creek”

Najbolji glumac u TV seriji, komediji:

  • Don Cheadle, “Black Monday”
  • Nicholas Hoult, “The Great”
  • Eugene Levy, “Schitt’s Creek”
  • Jason Sudekis, “Ted Lasso”
  • Ramy Youssef, “Ramy”
  • +3

Lily Collins

Izvor: EPA / Autor: FACUNDO ARRIZABALAGA

Najbolja humoristična TV serija:

  • “Emily in Paris”
  • “The Flight Attendant”
  • “The Great”
  • “Schitt’s Creek
  • “Ted Lasso”

Najbolja glumica u TV seriji, drama:

  • Olivia Colman, “The Crown”
  • Jodie Comer, “Killing Eve”
  • Emma Corrin, “The Crown”
  • Laura Linney, “Ozark”
  • Sarah Paulsen, “Ratched”

Najbolji glumac u TV seriji, drama:

  • Jason Bateman, “Ozark”
  • Josh O’Connor, “The Crown”
  • Bob Odenkirk, “Better Caul Saul”
  • Matthew Rhys, “Perry Mason”
  • Al Pacino, “Hunters”

Najbolja dramska TV serija:

  • “The Crown”
  • “Lovecraft Country”
  • “The Mandalorian”
  • “Ozark”
  • “Ratched”
  • +4
  • +1

The Crown

Izvor: Profimedia / Autor: Supplied by LMK / Landmark / Profimedia

Najbolji glumac u seriji, mini seriji ili televizijskom filmu:

  • Bryan Cranston, “Your Honor”
  • Jeff Daniels, “The Comey Rule”
  • Hugh Grant, “The Undoing”
  • Mark Ruffalo, “I Know This Much is True”
  • Ethan Hawke, “The Good Lord Bird”

Najbolja glumica u seriji, mini seriji ili televizijskom filmu:

  • Cate Blanchett, “Miss America
  • Daisy Edgar-Jones, “Normal People”
  • Shira Haas, “Unorthodox”
  • Nicole Kidman, “The Undoing”
  • Anya Taylor-Joy, “The Queens Gambit”

Najbolja sporedna glumica u seriji, mini seriji ili televizijskom filmu:

  • Gillian Anderson, “The Crown”
  • Helena Bonham Carter, “The Crown”
  • Julia Garner, “Ozark”
  • Annie Murphy, “Schitt’s Creek”
  • Cynthia Nixon, “Ratched”
  • +2

The Queen's Gambit

Izvor: Profimedia / Autor: Supplied by LMK / IPA / IPA / Profimedia, NETFLIX / THE HOLLYWOOD ARCHIVE / HOLLYWOOD ARCHIVE / PROFIMEDIA

Najbolji sporedni glumac u seriji, limitiranoj seriji ili televizijskom filmu:

  • John Boyega, “Small Axe”
  • Brendan Gleeson, “The Comey Rule”
  • Daniel Levy, “Schitt’s Creek”
  • Jim Parsons, “Hollywood”
  • Donald Southerland, “The Undoing”

Najbolji televizijski film ili limitirana serija:

  • “Normal People”
  • “The Queen’s Gambit”
  • “Small Axe”
  • “The Undoing”
  • “Unorthodox”

FILM

Najbolji sporedni glumac:

  • Sacha Baron Cohen, “The Trial of the Chicago 7”
  • Daniel Kaluuya, “Judas and the Black Messiah”
  • Jared Leto, “The Little Things”
  • Bill Murray, “On the Rocks”
  • Leslie Odom, Jr., “One Night in Miami”
  • +3

Olivia Colman

Izvor: Profimedia / Autor: Supplied by LMK / Landmark / Profimedia

Najbolja sporedna glumica:

  • Glenn Close, “Hillbilly Elegy”
  • Olivia Colman, “The Father”
  • Jodie Foster, “The Mauritanian”
  • Amanda Seyfried, “Mank”
  • Helana Zengel, “News of the World”

Najbolji glumac u mjuziklu ili komediji:

  • Sacha Baron Cohen, “Borat Subsequent Moviefilm”
  • James Corden, “The Prom”
  • Lin-Manuel Miranda, “Hamilton”
  • Dev Patel, “The Personal History of David Copperfield”
  • Andy Samberg, “Palm Springs”

Najbolji glumac u drami:

  • Chadwick Boseman, “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • Riz Ahmed, “The Sound of Metal”
  • Anthony Hopkins, “The Father”
  • Gary Oldman, “Mank”
  • Tahar Rahim, “The Mauritanian”

Najbolja glumica u drami:

  • Frances McDormand, “Nomadland”
  • Viola Davis, “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • Vanessa Kirby, “Pieces of a Woman”
  • Carey Mulligan, “Promising Young Woman”
  • Andra Day, “The United States vs. Billie Holiday”
  • +15
  • +12

Michelle Pfeiffer i David E. Kelley

Izvor: Profimedia / Autor: Admedia, Inc / ddp USA / Profimedia

Najbolja glumica u mjuziklu ili komediji:

  • Maria Bakalova, “Borat Subsequent Moviefilm”
  • Kate Hudson, “Music”
  • Michelle Pfeiffer, “French Exit”
  • Rosamund Pike, “I Care A Lot”
  • Anya Taylor-Joy, “Emma”

Najbolji redatelj:

  • David Fincher, “Mank”
  • Regina King, “One Night in Miami”
  • Aaron Sorkin, “The Trial of the Chicago 7”
  • Chloe Zhao, “Nomadland”
  • Emerald Fennell, “Promising Young Woman”

Najbolji film - mjuzikl ili komedija:

  • “Borat Subsequent Moviefilm”
  • “Hamilton”
  • “Music”
  • “Palm Springs”
  • “The Prom”

Najbolja drama:

  • “The Father”
  • “Mank”
  • “Nomadland”
  • “Promising Young Woman”
  • “The Trail of the Chicago 7”

Najbolji scenarij:

  • Emerald Fennell, “Promising Young Woman”
  • Jack Fincher, “Mank”
  • Aaron Sorkin, “The Trial of the Chicago 7”
  • Florian Zeller, Christopher Hampton, “The Father”
  • Chloe Zhao, “Nomadland”

Najbolja originalna glazba:

  • “The Midnight Sky”
  • “Tenet”
  • “News of the World”
  • “Mank”
  • “Soul”

Najbolja originalna pjesma:

  • “Fight for You,” “Judas and the Black Messia”
  • “Here My Voice,” “The Trial of the Chicago 7”
  • “IO SI (Seen),” “The Life Ahead”
  • “Speak Now,” “One Night in Miami”
  • “Tigress & Tweed,” “The United States vs. Billie Holiday”

Najbolji film na stranom jeziku:

  • “Another Round,” Denmark
  • “La Llorona,” Guatamela/France
  • “The Life Ahead,” Italy
  • “Minari,” USA
  • “Two of Us,” France/USA

Najbolji animirani film:

  • “The Croods: A New Age”
  • “Onward”
  • “Over the Moon”
  • “Soul”
  • “Wolfwalkers”

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!