Gitarist No Doubta Tom Dumont otkrio je da mu je dijagnosticirana Parkinsonova bolest ranog početka, ali kaže da i dalje može svirati i da će nastupiti na predstojećoj koncertnoj rezidenciji benda u Las Vegasu. Vijest je objavio manje od mjesec dana prije početka 18 nastupa u dvorani Sphere
58-godišnji glazbenik vijest je podijelio u videu objavljenom 11. travnja, u kojem je rekao da je simptome počeo osjećati prije nekoliko godina te da je nakon niza pregleda i testova dobio dijagnozu. 'To je borba, svaki dan', poručio je, dodajući da je 'dobra vijest to što i dalje mogu svirati gitaru'.
Uoči velikog povratka
Dumont je rekao da ga pripreme za povratak No Doubta na pozornicu dodatno motiviraju: pregledava stare snimke i fotografije, ponovno uči repertoar i radi na vizualima za nastupe u Sphereu. Serija koncerata trajat će od 6. svibnja do 13. lipnja i bit će prvi duži koncertni angažman benda u posljednjih 14 godina.
Objasnio je da je na javnu objavu potaknut sve češćim istupima ljudi koji na društvenim mrežama otvoreno govore o svom zdravlju. Po njegovu mišljenju, takve objave pomažu smanjiti stigmu i podići svijest o važnosti prevencije i istraživanja. Parkinsonova bolest progresivni je poremećaj živčanog sustava koji utječe na kretanje, a među češćim simptomima su tremor, ukočenost, usporenost pokreta i poteškoće s ravnotežom; Parkinson's Foundation navodi da se termin 'rani početak' odnosi na slučajeve u kojima se bolest javlja prije 50. godine života.
Poruke podrške
Nakon objave javili su mu se i članovi benda. Bubnjar Adrian Young nazvao ga je prijateljem, kolegom i herojem, a basist Tony Kanal poručio mu je da jedva čeka ponovno stati s njim na pozornicu. No Doubt se ponovno okupio za nastup na Coachelli 2024., a sada ih u Las Vegasu čeka 18 koncerata.