NA KOMeMORACIJI

Gibonni govorom rasplakao sve: 'Lu, toliko toga imam reći, a stojim kao prazna kesa'

12.06.2025 u 12:27

Bionic
Reading

U Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski danas je održana komemoracija za Matiju Dedića, a među onima koji su pripremili govor i pred svima ovom cijenjenom glazbeniku poslali posljednje riječi bio je i Zlatan Stipišić Gibonni

Baš kao što je Zlatan Stipišić Gibonni bio iznimno emotivan kada je 2018., na komemoraciji za Olivera Dragojevića, održao govor koji i dandanas mnogi prepričavaju, ništa manje takav nije bio ni sada, kada se opraštao od još jednog prijatelja.

Gibonni se popeo na binu u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog i održao govor u kojem nije imao dovoljno riječi da nahvali Matiju Dedića kao pijanista. 'Mislim da je Matija bio pjesnik i to je toliko očigledno i toliko nam je pred očima, a ne vidimo.'

No tek kada je krenuo govoriti o njihovom privatnom odnosu, svima okupljenima navrle su suze na oči.

OPROŠTAJ OD UMJETNIKA

Tužni prizori na komemoraciji u čast Matije Dedića: Okupili se brojni poznati

Pogledaj galeriju

'U životu nisam imao prijatelja s kojim sam više razgovarao o djeci. Lu, toliko toga imam reći, a stojim kao prazna kesa. Mogu reći, a i ne moram, ali zašto sebi davati to pravo? Zašto ispravljati neke nepravde? Arsen je bio i ostao najveći kantautor, a Gabi je najsvjetliji primjer kako biti dostojanstven', rekao je Gibonni i završio:

'Matija je tu ravnopravan, oni čine jedan trio. Moja vjera mi kaže da crna zemlja nije kraj. Veselim se, Matija, što ćemo se sresti.'

Inače, dobro je poznato da su Gibonni i Matija Dedić realizirali nekoliko izuzetnih suradnji, a upravo je slavni pijanist bio i jedan od gostiju na njegovu koncertu u Areni Zagreb 2023. godine.